přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

reklama

-->

Jsou levné počítače další šancí pro Linux?

Levné počítače, určené do rukou nenáročných laických uživatelů, patří mezi trendy současné výpočetní techniky. Jsou právě tyto počítače další šancí pro rychlejší prosazení Linuxu mimo oblast serverů?


 

Kvanta webových stránek: editor Quanta

Snad téměř každý uživatel potřebuje tu a tam (nebo často) vytvářet webové stránky. I když používáte nějaký redakční systém běžící na internetu, samotné stránky je lepší psát předem a teprve poté je na internet nahrát.


 

Dva týdny s Linuxem 11

dvatydny.gif

Tržby Red Hatu dále rostou. HP začne prodávat PC s Linuxem. Linux jako jediný odolal. CrossOver Games – další možnost pro linuxové hráče. Automatix končí. Songbird 0.5. OpenOffice.org 2.4. Online desktop Ulteo.


 

Instalace, nastavení, start grafického prostředí

mdv.png

Instalace a základní nastavení Mandraku 5.1 po deseti letech od jeho vydání: testovali jsme deset let starý linuxový systém.


 

Mandrake 5.1 - takhle začínala Mandriva

mdv.png

Pojďte s námi na výlet do linuxového pravěku. V červenci 1998, před zhruba deseti lety, vyšla první verze systému, který se odtrhl od Red Hat Linuxu a vytvořil ho se svým týmem jakýsi Gaël Duval. Neměli ani své pořádné stránky, ale ambice jim nechyběly. Seznamte se s první verzí dnešního Mandriva Linuxu.


 

Jak na kočičího vetřelce?

kocka.jpg

Titulek by mohl být zavádějící – nebudeme mluvit o počítačových hrách. Chtěl bych vám představit výsledky netradičního testu. Myslím si, že řada čtenářů bude mít podobné těžkosti i se svými členy domácnosti. Ke své práci potřebujete klid, a ten je soustavně narušován domácími mazlíčky. Jste-li chováni kočkou, čtěte dál, mám pro vás zajímavé tipy.


 

KDE 1.0, nabídka programů, správce balíčků

mdv.png

Jak vypadalo KDE ve sve první verzi? Myslíte, že se pro instalaci používal drakrpm nebo urpmi? Jaký kancelářský software nabízel Linux před deseti lety? V tomto článku se vše dozvíte.


 

Domácí počítačová síť - 9

sit.png

V minulém díle jsem vás tak trochu úmyslně ošidil o velkou část teorie kreslení grafů. Dnes se ale polepším a zasvětím vás do veškerých tajů a záhad. Ukážeme si instalaci SNMP démonu a okrajově se zmíníme o velkém bráškovi MRTG – programu  RRDTool.


 

Tisková zpráva: Přehled činností Liberixu v roce 2007

Můžeme předeslat, že rok 2007 byl vcelku bohatý na nejrůznější nové aktivity. Zároveň jsme však pokračovali v realizaci projektů nastartovaných dříve.


 

Xfce a kancelář

xfce.png

Xfce sice žádný svůj kancelářský balík nemá, ale téměř v každé Xfce distribuci padla volba na AbiWord a Gnumeric. Budeme se zabývat také Xfce kalendářem Orage, výběrem aplikace pro čtení PDF a několika dalšími drobnými applety na panel.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz