přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pro správce

Pro správce

Elektronický podpis za pár minut

tuzky_1.png

Podpis byl, je a bude symbol, který identifikuje svého autora. I v e-mailu je třeba se podepsat. A k tomu slouží certifikáty. Jak jeden z nich získat a používat v programu Evolution, zjistíte v tomto článku.


 

Domácí počítačová síť - 8

sit.png

Aktuálním tématem seriálu bude LAMP server. Pokusím se popsat jednotlivé problémy, které mohou při jeho instalaci nastat a nad kterými někdy kroutí hlavou jak začátečníci, tak i ostřílení linuxáci. Dále si řekneme něco o tom, kterak využít vlastní skript k monitorování linky za pomocí nástroje MRTG.


 

Vývoj jádra XVI. - sběrnice PCI

Sběrnice PCI patří mezi dva nejčastější způsoby připojování zařízení k počítači. Právě velké množství různých karet zasouvaných do PCI slotů je důvodem, proč je dobrá znalost využití v jádře tak důležitá.


 

Acer Aspire 3693 NWLMI a Linux

disk.png

Není to dávno, kdy byl notebook drahou „hračkou“ určenou do rukou manažerů a obchodních zástupců. Doba se změnila. Notebooky s přijatelnou cenou a rozumnou výbavou dobývají své místo u domácích uživatelů. Mezi takové patří i Acer Aspire 3693 NWLMI.


 

SCP - bezpečné kopírování

V běžné praxi se poměrně často setkáváme s potřebou nahrávat větší či menší počet souborů na nějaký vzdálený počítač. Obvykle je nám to umožněno díky existenci FTP serveru na daném stroji. Ani v opačných případech však hned nemusíme házet flintu do žita. Svá data opravdu bezpečně přesuneme pomocí dnes již málo známého protokolu SCP.


 

Synergy: Více počítačů a jedna klávesnice

Máte-li na svém pracovním stole více počítačů (a tedy i klávesnic a myší), máte v boji s výpočetní technikou poněkud ztíženou pozici. S těmi počítači vám dnes nepomůžeme, zato klávesnice a myš stačí jen jedna. Že nevěříte?


 

Rozhovor: Vývojář Krusaderu

krusader1.png

Jste začínající vývojář? Chcete vědět, co předcházelo slavným projektům z linuxového světa? Víte, kdo za nimi stojí? Ve světě svobodného softwaru má své stálé místo i pan Shie Erlich. Vím, neznáte. A Krusader?


 

Domácí počítačová síť - 7

sit.png

Dnes se pozvolna pustíme do konfigurace jednotlivých služeb. Začneme nejdříve nastavením sítě, dále si upravíme doménové jméno, nainstalujeme DNS server BIND, pošťáka Postfixe a také si seřídíme čas pomocí programu ntpdate.


 

Tichý a úsporný počítač s Linuxem

"Musí počítač opravdu vydávat takový rámus?" Tuhle otázku jsem během posledních let řešil několikrát a vždy jsem to z finančních důvodů vzdal. Nakonec jsem ale jedno řešení našel a o to se nyní s vámi podělím.


 

Podívejte se do logu! Ale kam?!

kde.png

Pokud v systému všechno neklape, jak má (což se čas od času stane), hledá člověk informace, které mu napoví, kde hledat chybu. V Linuxu není problém tyto informace získat, je ale potřeba vědět, kde jsou.


 
‹‹   Předchozí   10 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz