přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Seriály

Seriály

Protože některým tématům jeden článek nestačí, vydáváme seriály. Některé mají pouze několik dílů, jiné vycházejí už celou věčnost a počet dílů se blíží ke stovce. Vyberte si.


KDE4

kde.png

Seriál popisující nové prostředí KDE čtvrté generace. Procházíme prostředím postupně, ukazujeme si výhody, novinky a občasné nedodělky. Vše se ale mění a vylepšuje doslova pod rukama. KDE4 je skvělé!


 

Průvodce Linuxem

frozen_bubble.png

Cílem celého seriálu pojmenovaného Průvodce Linuxem je seznámit linuxové začátečníky s operačním systémem GNU/Linux. Po přečtení Průvodce Linuxem byste měli být schopni si Linux vybrat, nainstalovat, spravovat a také s ním pracovat. Představujeme vám chování systému, ukážeme vám, jak vypadá a jaké programy máte možnost používat. Průvodce Linuxem je univerzální rádce každého začínajícího uživatele - a nejen toho.


 

Tučňák s bílou holí aneb Počítače bez bariér

Seriál mapující problematiku práce nevidomých s počítačem. Vysvětlení pojmů, nástin historie, zkušenosti z praxe, software. Postupy, linuxový systém BlindUbuntu.


 

Textové editory

Seriál mapující existující textové editory pro lehce pokročilé uživatele, kteří potřebují upravovat texty nebo třeba webové stránky.


 

Grafické komponenty v Ruby

GTK.jpg

Pojďme se nyní v následujících seriálu podívat na programování grafických aplikací, tzn. aplikací určených právě pro desktopové prostředí. Volba přitom padla na kombinaci Ruby a grafických komponent GTK. Pamatujte však, že možností je mnohem víc.


 

Joomla!

joomla.png

Redakční systém nejen pro blog, ale také pro stránky organizací, firem, spolků či škol. Jeho vývoj je stabilní, disponuje mnoha doplňky a nabízí široké pole možností. Seriál je zamýšlen jako srozumitelný návod pro všechny zájemce, které Joomla! osloví.


 

Mandrake 5.1 - takhle začínala Mandriva

mdv.png

Pojďte s námi na výlet do linuxového pravěku. V červenci 1998, před zhruba deseti lety, vyšla první verze systému, který se odtrhl od Red Hat Linuxu a vytvořil ho se svým týmem jakýsi Gaël Duval. Neměli ani své pořádné stránky, ale ambice jim nechyběly. Seznamte se s první verzí dnešního Mandriva Linuxu.


 

Proč používá Linux

proc.jpg

Zajímá vás, proč se o Linuxu říká, že je tak dobrý? Přemýšlíte, proč jej všichni ti lidé používají a co na něm vidí? Přečtěte si následující příběhy - zeptali jsme se uživatelů Linuxu, čím je Linux oslovil.


 

Naučte se Ruby

ruby.jpg

V seriálu se věnujeme programovacímu jazyku Ruby. Cílem není udělat z vás hotové programátory, ani rozšířit vaši sbírku zářezů na opasku udávající, kolik programovacích jazyků znáte. Články jsou jednoduše určeny pro začínající programátory, ať už se tím budou později zabývat na profesionální či amatérské úrovni. Seriál mohou použít také učitelé na všech typech škol k rozšíření znalostí jim svěřených studentů - ať už jako hlavní či vedlejší programovací jazyk.


 

Drupal

drupal.png

Oblíbený open-source redakční systém, který má mnoho možností. S jeho pomocí vytvoříte jakýkoliv web na profesionální úrovni.


 

Programovací jazyky

Lukáš Faltýnek zmapoval historii, vývoj a současnost několika programovacích jazyků. Dozvíte se, jak vznikl nejen jazyk, ale také jeho název, k čemu byl původně určen a jestli se ještě používá nebo vyvíjí.


 

WordPress

wordpress.jpg

Redakční systém pro každého bloggera nabízející jednoduchou obsluhu, atraktivní vzhled a množství doplňků a rozšiřujících modulů. Používají jej tisíce blogů a webů. Třeba bude tím pravým systémem i pro vaše stránky - čtěte náš seriál.


 

Etomite

etomite_logo.jpg

Seriál o systému pro správu obsahu Etomite.


 

IPCop

ipcop.gif

V seriálu se podíváme na jedno praktické využití linuxové distribuce IPCop na střední škole. Nebude to zrovna to nejtypičtější využití této prakticky jednoúčelové distribuce (firewallu), ale snad vás nezklame. V následujících článcích naleznete odpovědi na to, jak si systém nainstalovat, jak ho spravovat a co vlastně IPCop umí.


 

Xfce

xfce.png

Moderní a trochu netradiční grafické prostředí pro power users. Je podobné GNOME, ale GNOME to přece jen není. Následující seriál vám ho představí.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz