Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Na svět přichází Ubuntu Cinnamon

RedHat

Na svět přichází Ubuntu Cinnamon

Ubuntu.jpg

Ubuntu Cinnamon je nová distribuce, která využívá desktopové prostředí Cinnamon na základních kamenech Ubuntu. Toto je první stabilní verze založená na Ubuntu 19.10 Eoan Ermine.


Cinnamon je vlajkovou lodí neméně známé distribuce Linux Mint. Stejně jako pracovní prostředí MATE je Cinnamon také výsledek nespokojenosti s GNOME 3. S GNOME Classic, jako je klasické uživatelské rozhraní a relativně nižší hardwarové požadavky, Cinnamon brzy shromáždil velkou uživatelskou základnu.

Stejně jako jakékoli jiné desktopové prostředí můžete nainstalovat Cinnamon na Ubuntu a dalších distribuce.

Jak určitě víte, instalace více desktopových prostředí není obtížný úkol, ale často vede ke konfliktům balíčků a nemusí vždy poskytovat nejlepší zážitek. To je důvod, proč hlavní distribuce Linuxu oddělují deriváty s různými populárními desktopovými prostředími.

Distribuce Ubuntu Cinnamon

Ubuntu Cinnamon je nová linuxová distribuce, která přináší pracovní prostředí Cinnamon do distribuce Ubuntu. Jeho hlavním vývojářem je Joshua Peisach a pomáhají mu další dobrovolní přispěvatelé. Peisach je bývalý vývojář již ukončeného projektu Ubuntu GNOME.

Ubuntu Cinnamon není oficiálním derivátem Ubuntu. Snaží se získat všechny prvky Ubuntu potřebné k tomu, aby se jí stal. Bohužel to není tak jednoduché a uplyne několik vydání, než se jím stane.

První stabilní vydání Ubuntu Cinnamon Remix je založené na Ubuntu 19.10 Eoan Ermine. Používá instalátor Calamares od Lubuntu a obsahuje Cinnamon desktop verze 4.0.10. Přirozeně používá správce souborů Nemo a LightDM. Podporuje EFI a UEFI a zároveň přichází pouze s 64bitovou podporou.

Pokud si Ubuntu Cinnamon nainstalujete, získáte své oblíbené aplikace, jako jsou LibreOffice, Firefox a nějaký software a hry GNOME. Můžete samozřejmě nainstalovat více aplikací podle svých potřeb.

Jak se liší Ubuntu Cinnamon od Linux Mint?

Toto je velmi zajímavá otázka. Konec konců Linux Mint je založen na Ubuntu a jeho jedinečností je pracovní prostředí Cinnamon. Ale pokud jste alespoň jednu ze zmiňovaných distribucí někdy použili, pak víte, že Linux Mint a Ubuntu se od sebe liší v několika aspektech.
  • Linux Mint vytvořil mnoho svých aplikací. Má svého vlastního softwarového manažera a jeho proces aktualizace softwaru je jiný než u Ubuntu.
  • S Ubuntu Cinnamon naopak získáte většinu aplikací GNOME, GNOME Software Center a stejný mechanismus aktualizace softwaru, jaký používá Ubuntu.

Kromě toho je Linux Mint založen na dlouhodobých podporovaných vydáních Ubuntu. Zato Ubuntu Cinnamon bude následovat pravidelná vydání Ubuntu. To znamená, že získáte novější základy Ubuntu a nejnovější jádra. Jinými slovy, pokud máte rádi desktopové prostředí Cinnamon, ale nelíbí se vám „pomalý svět“ Mintu, Ubuntu Cinnamon by pro vás mohla být nejlepší volba.

Stáhněte a nainstalujte si Ubuntu Cinnamon

Toto je vůbec první vydání Ubuntu Cinnamon a vývojáři nejsou v tuto chvíli tak zkušení. Pokud nemáte rádi řešení problémů, tak prosím nepoužívejte Ubuntu Cinnamon jako hlavní operační systém. Dá se očekávat, že toto vydání bude mít chyby a nedostatky, které se vyřeší, jakmile bude distribuce dostatečně otestována. Takže hurá do testování a zkoušení nového Ubuntu Cinnamon.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - A

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis