přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nextcloud 13 přináší mnoho novinek

Karat

Nextcloud 13 přináší mnoho novinek

nextcloud100.png

Po devíti měsících vývoje vyšla nová verze Nextcloudu. Tato verze přináší vylepšení synchronizace a sdílení souborů, vylepšené uživatelské rozhraní, video a text chat, šifrování, lepší výkon … 


Nextcloud je fork známějšího ownCloudu, který vznikl po neshodách mezi vývojářích teprve v nedávné době. Jako základ slouží kód ownCloudu, na němž jsou stavěny další funkce a vylepšení. Nextcloud slibuje také proti ownCloudu větší otevřenost.

nextcloud-webove Webové rozhraní Nextcloudu

Zpět k novinkám. V nové verzi je jako vždy rychlejší synchronizace, ukládání a sdílení souborů. Vylepšeno bylo webové rozhraní (je odstraněn limit velikosti souborů při nahrávání, objevila se podpora vysokého rozlišení, byly přidány funkce pro snadnější kopírování/vkládání souborů …). Byla zlepšena také bezpečnost a tomu se vztahuje přidání End-to-end šifrování. Velmi se zlepšil výkon (doba načítání stránek se snížila o více než 50%). Největší novinkou tohoto vydání je Nextcloud Talk, který umožňuje kompletní video a textovou komunikaci.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Soutěž - herní sety Trust