přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová kniha o programovacímu jazyku Perl je volně ke stažení

Alvao

Nová kniha o programovacímu jazyku Perl je volně ke stažení

11-perl-01_1.jpg

V edici CZ.NIC vyšla kniha „Perl pro zelenáče“ od vysokoškolského pedagoga a specialisty na počítačové sítě a programování Pavla Satrapy. Cílem této bezmála třísetstránkové knihy je provést čtenáře zajímavým světem programovacího jazyka Perl. Kniha je volně ke stažení ve formátu PDF.


Pavel Satrapa se při svém psaní o Perlu soustředil jak na představení základních konstrukcí, tak na „nejcennější klenoty“, jimž jsou regulární výrazy či asociativní pole; přes ta se autor propracuje až k obecnějším tématům. Perl totiž má co nabídnout i pro objektově orientované a funkcionální programování, práci s databázemi nebo aplikace pro web. Text je doprovázen četnými příklady a cvičeními, které prověří čtenářovy schopnosti. „V Perlu vznikla celá řada velmi kvalitních open source aplikací. Kdo z vás nikdy nepoužil nebo alespoň nezná Request Tracker, AWstats nebo SpamAssassin? A co git-svn, colordiff, autotools? Stále málo důkazů, jak moc je pro nás Perl důležitý, a málo důvodů ponořit se do čtení a studia? Tak snad ještě jeden. Tato knížka vás naučí základům Perlu příjemnou a veselou formou, typickou pro jejího autora,“ píše v knižní předmluvě Technický ředitel sdružení CZ.NIC, Zdeněk Brůna. Kniha ve formátu PDF je volně ke stažení na https://knihy.nic.cz, v tištěné formě pak ke koupi u většiny knihkupců.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao