přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová kniha o programovacímu jazyku Perl je volně ke stažení

Symphera - PM konference

Nová kniha o programovacímu jazyku Perl je volně ke stažení

11-perl-01_1.jpg

V edici CZ.NIC vyšla kniha „Perl pro zelenáče“ od vysokoškolského pedagoga a specialisty na počítačové sítě a programování Pavla Satrapy. Cílem této bezmála třísetstránkové knihy je provést čtenáře zajímavým světem programovacího jazyka Perl. Kniha je volně ke stažení ve formátu PDF.


Pavel Satrapa se při svém psaní o Perlu soustředil jak na představení základních konstrukcí, tak na „nejcennější klenoty“, jimž jsou regulární výrazy či asociativní pole; přes ta se autor propracuje až k obecnějším tématům. Perl totiž má co nabídnout i pro objektově orientované a funkcionální programování, práci s databázemi nebo aplikace pro web. Text je doprovázen četnými příklady a cvičeními, které prověří čtenářovy schopnosti. „V Perlu vznikla celá řada velmi kvalitních open source aplikací. Kdo z vás nikdy nepoužil nebo alespoň nezná Request Tracker, AWstats nebo SpamAssassin? A co git-svn, colordiff, autotools? Stále málo důkazů, jak moc je pro nás Perl důležitý, a málo důvodů ponořit se do čtení a studia? Tak snad ještě jeden. Tato knížka vás naučí základům Perlu příjemnou a veselou formou, typickou pro jejího autora,“ píše v knižní předmluvě Technický ředitel sdružení CZ.NIC, Zdeněk Brůna. Kniha ve formátu PDF je volně ke stažení na https://knihy.nic.cz, v tištěné formě pak ke koupi u většiny knihkupců.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Flowmon Friday 2019

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space