přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová open source spisová služba SpisUm na platformě Alfresco

Dell - Rugged

Nová open source spisová služba SpisUm na platformě Alfresco

spisum100.png

Spisovou službu SpisUm postavenou na open source platformě Alfresco uvolnila od 1. července v beta verzi pro všechny zájemce jak z veřejné správy, tak komerčního sektoru, společnost ISFG, Information Systems Factory Group s.r.o, člen Open-source Aliance.


Spisová služba SpisUm je jedním z prvních fyzických výstupů od stávajícího člena Open-source Aliance. Je to otevřená aplikace, která splňuje zákonné požadavky a národní standardy pro elektronickou spisovou službu a v prvé řadě je všem dostupná. Zdarma si ji může stáhnout a používat kdokoli (aplikace je dostupná pod licencí AGPL-3.0).

Faktický každý úřad si může tuto spisovou službu, která má otevřený zdrojový kód, nainstalovat, požádat o součinnost s pilotním řešením, osahat si ji a začít používat v ostrém provozu,“ vysvětluje Pavel Dovhomilja, předseda představenstva Open-source Aliance.

Obr. 1: Úvodní obrazovka při loginu do systému SpisUm Obr. 1: Úvodní obrazovka při loginu do systému SpisUm

Dokumenty lze v aplikaci SpisUm spravovat v elektronické podobě během celého jejich životního cyklu od vytvoření až po skartaci. Klíčovou vlastností aplikace je využití automatizovaných kontrol, které upozorní uživatele, z jakého důvodu například není daná akce proveditelná a on nad tím nemusí přemýšlet. Podle výrobce je aplikace SpisUm plně kompatibilní s GDPR a pravidly pro kybernetickou bezpečnost.

Obr. 2: Zpracování dokumentu v podatelně aplikace SpisUm Obr. 2: Zpracování dokumentu v podatelně aplikace SpisUm

„Elektronická spisová služba, kterou připravila generace mileniálů, nese v sobě moderní a jednoduché principy, ale zároveň je v souladu se všemi požadavky a nařízeními vyplývající ze zákona o spisové službě. Bylo pro nás důležité strategicky spojit ty správné lidi, odborníky agendových systémů, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků,“ uvedla Ivana Hančíková, CEO společnosti ISFG, která SpisUm vyvíjí.

Martin Tichovský, CTO společnosti ISFG věří v zapojení open-source komunity při vylepšování nové elektronické spisové služby. „Výhodou open-source řešení je i to, že pracujeme se zpětnou vazbou od odborníků z různých oblastí IT, tvoříme komunitu. Stávající beta verze SpisUm se tak bude průběžně ještě měnit a vylepšovat. Zároveň doufáme i ve zpětnou vazbu zákazníků v současných pilotních projektech implementace SpisUm,“ dodal Tichovský.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Precision