přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nové verze operačních systémů *BSD

Karat

Nové verze operačních systémů *BSD

bsd___logo.png

Včera vyšla nová verze operačního systému OpenBSD a NetBSD, které sice nepřináší mnoho novinek, ale přesto stojí za to se o nich zmínit. 


reklama

Jak je zvykem, tak včera po půl roce vyšlo nové OpenBSD 6.3 a častěji vycházející NetBSD 7.1.2. OpenBSD tradičně přináší větší porci novinek. V nové verzi se především pracovalo na nám již dobře známých záplatách proti útokům Spectre/Meltdown, protože do teď OpenBSD nemělo proti těmto útokům téměř žádné zabezpečení, záplaty se velmi podobají těm z Linuxu. Mimo to proběhlo mnoho práce na platformě ARM 64, platforma x86 již podporuje procesory Intel Cannonlake a Icelake, pracovalo se rovněž na ovladačích Ethernetu a Wi-Fi karet. Samozřejmě byla většina balíčků aktualizována na nejnovější stabilní verzi.

U konzervativnějšího systému NetBSD proběhl minimální počet změn. Novinky se hlavně týkají síťové části, kde proběhly úpravy ipfitru a také proběhla změna v grafických ovladačích, kde byla přidána podpora DRM2.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Soutěž - herní sety Trust