přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nové verze operačních systémů *BSD

Nové verze operačních systémů *BSD

bsd___logo.png

Včera vyšla nová verze operačního systému OpenBSD a NetBSD, které sice nepřináší mnoho novinek, ale přesto stojí za to se o nich zmínit. 


reklama

Jak je zvykem, tak včera po půl roce vyšlo nové OpenBSD 6.3 a častěji vycházející NetBSD 7.1.2. OpenBSD tradičně přináší větší porci novinek. V nové verzi se především pracovalo na nám již dobře známých záplatách proti útokům Spectre/Meltdown, protože do teď OpenBSD nemělo proti těmto útokům téměř žádné zabezpečení, záplaty se velmi podobají těm z Linuxu. Mimo to proběhlo mnoho práce na platformě ARM 64, platforma x86 již podporuje procesory Intel Cannonlake a Icelake, pracovalo se rovněž na ovladačích Ethernetu a Wi-Fi karet. Samozřejmě byla většina balíčků aktualizována na nejnovější stabilní verzi.

U konzervativnějšího systému NetBSD proběhl minimální počet změn. Novinky se hlavně týkají síťové části, kde proběhly úpravy ipfitru a také proběhla změna v grafických ovladačích, kde byla přidána podpora DRM2.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Obnovte ztracená data pomocí nástroje EaseUS Data Recovery Wizard Free

EaseUS Data Recovery Wizard FreeBezplatná aplikace Data Recovery Wizard Free od společnosti EaseUS je nejpoužívanějším softwarem, pokud jde o získání ztracených dat, ať už se jedná o data z pevného disku PC, paměťovou SD kartu, CF kartu, Apple desktop nebo MacBook. Tento software je vhodný pro nasazení ve firmě i pro individuální použití. Data Recovery se každým rokem upgraduje a nová verze pro rok 2018 byla právě vydána.

Pokračování ...