přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novinky v jádře Linuxu 4.16

Novinky v jádře Linuxu 4.16

cavt451c20af55c46.jpg

Včera vyšla první verze jádra 4.16-rc1. Od verze 4.15 přišlo mnoho změn a nová verze jádra sebou přináší spoustu vylepšení a oprav. Pojďme si představit ty nejdůležitější z nich. 


reklama

Jedním z hlavních cílů jádra 4.16 je práce na opravě bezpečnostních chyb Spectre a Meltdown, které poslední dobou hýbou světem. Dále byl vylepšen a vyčištěn kód pro procesory architektury x86, jež se stává s ústupem této architektury méně udržovaný. Pokud provozujete Linux na procesorech AMD ZEN, tak vás potěší další zlepšení jejich podpory.  AMD nezahálelo ani u svých grafických karet a pracuje dále na svém ovladači AMDGPU. Intel zapracoval na svém ovladači grafických karet a zlepšuje tím podporu Cannonlake (generace 10). Pracovalo se rovněž na zlepšení souborových systémů (EXT4, Btrfs, F2FS) a jedná se především o opravy. Přibyla podpora mnoha zvukových karet.

Linuxové jádro 4.16 přinese především spoustu oprav, na větší novinky si zřejmě budeme muset počkat do některého z dalších vydání.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Obnovte ztracená data pomocí nástroje EaseUS Data Recovery Wizard Free

EaseUS Data Recovery Wizard FreeBezplatná aplikace Data Recovery Wizard Free od společnosti EaseUS je nejpoužívanějším softwarem, pokud jde o získání ztracených dat, ať už se jedná o data z pevného disku PC, paměťovou SD kartu, CF kartu, Apple desktop nebo MacBook. Tento software je vhodný pro nasazení ve firmě i pro individuální použití. Data Recovery se každým rokem upgraduje a nová verze pro rok 2018 byla právě vydána.

Pokračování ...