přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novinky v jádře Linuxu 4.16

Control

Novinky v jádře Linuxu 4.16

cavt451c20af55c46.jpg

Včera vyšla první verze jádra 4.16-rc1. Od verze 4.15 přišlo mnoho změn a nová verze jádra sebou přináší spoustu vylepšení a oprav. Pojďme si představit ty nejdůležitější z nich. 


reklama

Jedním z hlavních cílů jádra 4.16 je práce na opravě bezpečnostních chyb Spectre a Meltdown, které poslední dobou hýbou světem. Dále byl vylepšen a vyčištěn kód pro procesory architektury x86, jež se stává s ústupem této architektury méně udržovaný. Pokud provozujete Linux na procesorech AMD ZEN, tak vás potěší další zlepšení jejich podpory.  AMD nezahálelo ani u svých grafických karet a pracuje dále na svém ovladači AMDGPU. Intel zapracoval na svém ovladači grafických karet a zlepšuje tím podporu Cannonlake (generace 10). Pracovalo se rovněž na zlepšení souborových systémů (EXT4, Btrfs, F2FS) a jedná se především o opravy. Přibyla podpora mnoha zvukových karet.

Linuxové jádro 4.16 přinese především spoustu oprav, na větší novinky si zřejmě budeme muset počkat do některého z dalších vydání.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Tiskárna Brno