přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, AFRINIC: Žádné IP adresy pro státy blokující Internet

EDU Trainings IT školení

AFRINIC: Žádné IP adresy pro státy blokující Internet

AFRINIC

Regionální internetový registr AFRINIC projedná návrh opatření, které by zakázalo poskytovat další IP adresy státům, které brání svým obyvatelům v přístupu k Internetu.


Na svém příštím mítinku, který se koná v červnu v Keni, africký regionální internetový registr AFRINIC projedná návrh opatření, které by zakázalo poskytovat další IP adresy státům, které brání uživatelům v obecném přístupu k Internetu (netýká se tedy cenzury konkrétního obsahu, jakou například u nás zavedl zákon o hazardních hrách).

Sami tvůrci návrhu přiznávají, že je takové opatření ve své podstatě drakonické. Zároveň ale cítí, že přišel čas na konkrétní činy, protože pouhá prohlášení mají jen malý nebo žádný efekt.

Opatření by zamezilo v získávání IP adres státům a subjektům jimi vlastněným nebo s těsnými vazbami na tyto státy, a to ještě 12 měsíců po skončení blokační aktivity; totéž se týká i subalokací. Zároveň AFRINIC nebude asistovat u transferů adres na tyto státy. Pokud stát uplatí blokační politiku více než dvakrát během deseti let, zmíněná roční lhůta bude prodloužena na pětiletou.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

QuAI – efektivní řešení pro vývoj aplikací umělé inteligence

qnap_quai100.pngAplikace a služby na bázi umělé inteligence (AI) jsou na trhu stále žádanější, a proto rychle roste i poptávka po výpočetních prostředích, která umožňují efektivně budovat, cvičit, optimalizovat a zavádět modely pro strojové učení. QNAP na tuto poptávku reaguje a nabízí výpočetní platformu s názvem QuAI založenou na výkonu a flexibilitě zařízení QNAP NAS. Díky QuAI se z NAS zařízení QNAP stává výkonný akcelerátor strojového učení.

Pokračování ...


EDU Trainings

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Lokia