přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, AFRINIC: Žádné IP adresy pro státy blokující Internet

Control

AFRINIC: Žádné IP adresy pro státy blokující Internet

AFRINIC

Regionální internetový registr AFRINIC projedná návrh opatření, které by zakázalo poskytovat další IP adresy státům, které brání svým obyvatelům v přístupu k Internetu.


reklama

Na svém příštím mítinku, který se koná v červnu v Keni, africký regionální internetový registr AFRINIC projedná návrh opatření, které by zakázalo poskytovat další IP adresy státům, které brání uživatelům v obecném přístupu k Internetu (netýká se tedy cenzury konkrétního obsahu, jakou například u nás zavedl zákon o hazardních hrách).

Sami tvůrci návrhu přiznávají, že je takové opatření ve své podstatě drakonické. Zároveň ale cítí, že přišel čas na konkrétní činy, protože pouhá prohlášení mají jen malý nebo žádný efekt.

Opatření by zamezilo v získávání IP adres státům a subjektům jimi vlastněným nebo s těsnými vazbami na tyto státy, a to ještě 12 měsíců po skončení blokační aktivity; totéž se týká i subalokací. Zároveň AFRINIC nebude asistovat u transferů adres na tyto státy. Pokud stát uplatí blokační politiku více než dvakrát během deseti let, zmíněná roční lhůta bude prodloužena na pětiletou.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...