přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, AFRINIC: Žádné IP adresy pro státy blokující Internet

AFRINIC: Žádné IP adresy pro státy blokující Internet

AFRINIC

Regionální internetový registr AFRINIC projedná návrh opatření, které by zakázalo poskytovat další IP adresy státům, které brání svým obyvatelům v přístupu k Internetu.


Na svém příštím mítinku, který se koná v červnu v Keni, africký regionální internetový registr AFRINIC projedná návrh opatření, které by zakázalo poskytovat další IP adresy státům, které brání uživatelům v obecném přístupu k Internetu (netýká se tedy cenzury konkrétního obsahu, jakou například u nás zavedl zákon o hazardních hrách).

Sami tvůrci návrhu přiznávají, že je takové opatření ve své podstatě drakonické. Zároveň ale cítí, že přišel čas na konkrétní činy, protože pouhá prohlášení mají jen malý nebo žádný efekt.

Opatření by zamezilo v získávání IP adres státům a subjektům jimi vlastněným nebo s těsnými vazbami na tyto státy, a to ještě 12 měsíců po skončení blokační aktivity; totéž se týká i subalokací. Zároveň AFRINIC nebude asistovat u transferů adres na tyto státy. Pokud stát uplatí blokační politiku více než dvakrát během deseti let, zmíněná roční lhůta bude prodloužena na pětiletou.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

DT Summit MP