přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Čína zablokovala GitHub

Čína zablokovala GitHub

Čína

Čínská vláda pravděpodobně blokuje přístup k úložišti zdrojových kódů GitHub.


GitHub je jedna z nejznámějších a nejpoužívanějších služeb pro podporu vývoje (nejen) open-source softwaru. Základem je úložiště zdrojových kódů se systémem správy verzí Git, portál poskytuje i různé další služby zdarma i za peníze. Již dříve s v Číně objevovaly problémy s dostupností tohoto portálu, nicméně nyní stát zřejmě zablokoval přístup všem nebo skoro všem čínským obyvatelům.

Podle monitorovacího serveru GreatFire je GitHub nedostupný ze všech sledovaných míst v Číně. Podobné výsledky ukazují i další testovací servery. Blokace je provedena na úrovni DNS. Není zatím zřejmé, proč se čínská vláda rozhodla významný softwarový portál zablokovat.

Nahoru

Příspěvky

Čína zablokovala GitHub
Max 22. 01. 2013, 19:02:55
Odpovědět  Odkaz 
já myslel, že open source je "pro komunistycký" model, tak to bych opravdu nečekal od Číny, že to zamítnou... :-(
Re: Čína zablokovala GitHub
James Heather 22. 01. 2013, 19:21:28
Odpovědět  Odkaz 
No jako komunistický model by to fungovalo, ale jako poukázání na nekomunističnost Číny prorostlé kapitalistickými kořeny je to trpké sousto. V Číně nemají komunismus ale jeho velmi tvárného bratříčka jménem socialismus. Tento krok byl-li by politický by jen znamenal zpronevěření se levicovým myšlenkám kdy socialismus má vychovat lidi tak, aby pak mohli přejít v komunistickou společnost. Pokud by to byl politický krok znamenalo by to naprostý opak, tedy upuštění od socialismu a tiché přejití v klasický kapitalistický model se kterým tak hojně laškují.
Re: Čína zablokovala GitHub
HouBa 22. 01. 2013, 20:12:31
Odpovědět  Odkaz 
Open source by byl "pro komunistický" model, kdyby to bylo ve smyslu původních myšlenek komunismu, tak jak je prezentoval Marx, tedy společné vlastnictví a bez třídních rozdílů (velmi nadneseně řečeno).
Nicméně čínský komunismus a vesměs veškerý komunismus, ty prapůvodní myšlenky, se už dávno vydaly jiným směrem. Čirá totalita pod rouškou politické ideologie, ať už tomu říkají jakkoliv.
Open Source totalitu potalačuje, protože prezentuje pravý opak. Svobodu. Když si člověk projde ty blokované web na GreatFire a pomine porno, tak se to hemží weby kde se člověk může svobodně vyjadřovat.

Hnus velebnosti.
Lukáš Jelínek Re: Čína zablokovala GitHub
Lukáš Jelínek 23. 01. 2013, 23:54:29
Odpovědět  Odkaz 
Jako pravděpodobný důvod blokace vidím to, že na GitHubu je k dispozici široká škála nástrojů, které umožňují obcházet čínskou cenzuru nebo jinak usnadňovat nerušený tok informací.
Re: Re: Čína zablokovala GitHub
Anti 24. 01. 2013, 14:01:40
Odpovědět  Odkaz 
Presne to same napadlo mne Souhlas

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »