SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Čína zablokovala GitHub

GFI

Čína zablokovala GitHub

Čína

Čínská vláda pravděpodobně blokuje přístup k úložišti zdrojových kódů GitHub.


GitHub je jedna z nejznámějších a nejpoužívanějších služeb pro podporu vývoje (nejen) open-source softwaru. Základem je úložiště zdrojových kódů se systémem správy verzí Git, portál poskytuje i různé další služby zdarma i za peníze. Již dříve s v Číně objevovaly problémy s dostupností tohoto portálu, nicméně nyní stát zřejmě zablokoval přístup všem nebo skoro všem čínským obyvatelům.

Podle monitorovacího serveru GreatFire je GitHub nedostupný ze všech sledovaných míst v Číně. Podobné výsledky ukazují i další testovací servery. Blokace je provedena na úrovni DNS. Není zatím zřejmé, proč se čínská vláda rozhodla významný softwarový portál zablokovat.

Nahoru

Příspěvky

Čína zablokovala GitHub
Max 22. 01. 2013, 19:02:55
Odpovědět  Odkaz 
já myslel, že open source je "pro komunistycký" model, tak to bych opravdu nečekal od Číny, že to zamítnou... :-(
Re: Čína zablokovala GitHub
James Heather 22. 01. 2013, 19:21:28
Odpovědět  Odkaz 
No jako komunistický model by to fungovalo, ale jako poukázání na nekomunističnost Číny prorostlé kapitalistickými kořeny je to trpké sousto. V Číně nemají komunismus ale jeho velmi tvárného bratříčka jménem socialismus. Tento krok byl-li by politický by jen znamenal zpronevěření se levicovým myšlenkám kdy socialismus má vychovat lidi tak, aby pak mohli přejít v komunistickou společnost. Pokud by to byl politický krok znamenalo by to naprostý opak, tedy upuštění od socialismu a tiché přejití v klasický kapitalistický model se kterým tak hojně laškují.
Re: Čína zablokovala GitHub
HouBa 22. 01. 2013, 20:12:31
Odpovědět  Odkaz 
Open source by byl "pro komunistický" model, kdyby to bylo ve smyslu původních myšlenek komunismu, tak jak je prezentoval Marx, tedy společné vlastnictví a bez třídních rozdílů (velmi nadneseně řečeno).
Nicméně čínský komunismus a vesměs veškerý komunismus, ty prapůvodní myšlenky, se už dávno vydaly jiným směrem. Čirá totalita pod rouškou politické ideologie, ať už tomu říkají jakkoliv.
Open Source totalitu potalačuje, protože prezentuje pravý opak. Svobodu. Když si člověk projde ty blokované web na GreatFire a pomine porno, tak se to hemží weby kde se člověk může svobodně vyjadřovat.

Hnus velebnosti.
Lukáš Jelínek Re: Čína zablokovala GitHub
Lukáš Jelínek 23. 01. 2013, 23:54:29
Odpovědět  Odkaz 
Jako pravděpodobný důvod blokace vidím to, že na GitHubu je k dispozici široká škála nástrojů, které umožňují obcházet čínskou cenzuru nebo jinak usnadňovat nerušený tok informací.
Re: Re: Čína zablokovala GitHub
Anti 24. 01. 2013, 14:01:40
Odpovědět  Odkaz 
Presne to same napadlo mne Souhlas

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

7 důvodů, proč provozovat řešení SAP na SUSE

SusePři provozování systému SAP HANA nebo S/4HANA potřebujete výkonnou a stabilní platformu, které důvěřuje sama společnost SAP. Společnost SUSE poskytuje špičkovou platformu, která je v souladu se strategií společnosti SAP pro Digital Core.

Pokračování ...


SUSE

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »