přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Čína zablokovala GitHub

Čína zablokovala GitHub

Čína

Čínská vláda pravděpodobně blokuje přístup k úložišti zdrojových kódů GitHub.


GitHub je jedna z nejznámějších a nejpoužívanějších služeb pro podporu vývoje (nejen) open-source softwaru. Základem je úložiště zdrojových kódů se systémem správy verzí Git, portál poskytuje i různé další služby zdarma i za peníze. Již dříve s v Číně objevovaly problémy s dostupností tohoto portálu, nicméně nyní stát zřejmě zablokoval přístup všem nebo skoro všem čínským obyvatelům.

Podle monitorovacího serveru GreatFire je GitHub nedostupný ze všech sledovaných míst v Číně. Podobné výsledky ukazují i další testovací servery. Blokace je provedena na úrovni DNS. Není zatím zřejmé, proč se čínská vláda rozhodla významný softwarový portál zablokovat.

Nahoru

Příspěvky

Čína zablokovala GitHub
Max 22. 01. 2013, 19:02:55
Odpovědět  Odkaz 
já myslel, že open source je "pro komunistycký" model, tak to bych opravdu nečekal od Číny, že to zamítnou... :-(
Re: Čína zablokovala GitHub
James Heather 22. 01. 2013, 19:21:28
Odpovědět  Odkaz 
No jako komunistický model by to fungovalo, ale jako poukázání na nekomunističnost Číny prorostlé kapitalistickými kořeny je to trpké sousto. V Číně nemají komunismus ale jeho velmi tvárného bratříčka jménem socialismus. Tento krok byl-li by politický by jen znamenal zpronevěření se levicovým myšlenkám kdy socialismus má vychovat lidi tak, aby pak mohli přejít v komunistickou společnost. Pokud by to byl politický krok znamenalo by to naprostý opak, tedy upuštění od socialismu a tiché přejití v klasický kapitalistický model se kterým tak hojně laškují.
Re: Čína zablokovala GitHub
HouBa 22. 01. 2013, 20:12:31
Odpovědět  Odkaz 
Open source by byl "pro komunistický" model, kdyby to bylo ve smyslu původních myšlenek komunismu, tak jak je prezentoval Marx, tedy společné vlastnictví a bez třídních rozdílů (velmi nadneseně řečeno).
Nicméně čínský komunismus a vesměs veškerý komunismus, ty prapůvodní myšlenky, se už dávno vydaly jiným směrem. Čirá totalita pod rouškou politické ideologie, ať už tomu říkají jakkoliv.
Open Source totalitu potalačuje, protože prezentuje pravý opak. Svobodu. Když si člověk projde ty blokované web na GreatFire a pomine porno, tak se to hemží weby kde se člověk může svobodně vyjadřovat.

Hnus velebnosti.
Lukáš Jelínek Re: Čína zablokovala GitHub
Lukáš Jelínek 23. 01. 2013, 23:54:29
Odpovědět  Odkaz 
Jako pravděpodobný důvod blokace vidím to, že na GitHubu je k dispozici široká škála nástrojů, které umožňují obcházet čínskou cenzuru nebo jinak usnadňovat nerušený tok informací.
Re: Re: Čína zablokovala GitHub
Anti 24. 01. 2013, 14:01:40
Odpovědět  Odkaz 
Presne to same napadlo mne Souhlas

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...