přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací

Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací

Android

Přístroje se systémem Android mívají neodstranitelně předinstalovánu řadu aplikací. Google nyní uvolňuje požadavky na to, co musejí výrobci zařízení předinstalovávat.


Řada uživatelů telefonů, tabletů a dalších zařízení se systémem Android není spokojena s tím, že mají ve svém přístroji předinstalovánu řadu aplikací, které nelze běžným způsobem odinstalovat. Firma Google ale nyní uvolňuje požadavky kladené na výrobce ohledně toho, které aplikace musejí do svých zařízení povinně dávat.

Nebudou tak muset být předinstalovány například aplikace Google+, Google Play Games nebo Google Play Books. Například telefon Samsung Galaxy Note 5 už neobsahuje Google+. Samozřejmě to neznamená, že by výrobci přístrojů, případně mobilní operátoři (kteří si často nechávají upravovat telefony do požadované podoby a prodávají je pod svou značkou) nemohli o vlastní vůli tyto aplikace nadále předinstalovávat.

Nahoru

Příspěvky

Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
Porta Vescovo 23. 08. 2015, 22:02:43
Odpovědět  Odkaz 
Android byla dobrá myšlenka, ale stal se z toho sledovací OS Googlu a v současnosti je to nejhorší mobilní platforma z pohledu bezpečnosti uživatele, ohrožení viry, spywarem atd. Problém je taky výkon, kdy ten OS se seká i na high-endových telefonech a je obecně pomalejší než iOS nebo Windows Phone.
Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
NULL 24. 08. 2015, 01:23:11
Odpovědět  Odkaz 
Komplet souhlas. A ten neodinstalovatelný bordel to je zločin ;-) Tel mám rootlý, ale i tak nic moc a na nerootlých katastrofa, To je tak, když zadání není kvalita ale terminál na sběr dat. A o Storu se ani nebavím, ten je k zblití.
Re: Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
mmm 24. 08. 2015, 08:04:12
Odpovědět  Odkaz 
Situace je bohužel zoufalá. Rootnutelných telefonů je stále méně a současný předinstalovávaný Android je jeden velký spyware. Zbývá Jolla, Blackberry a nebo návrat k hloupému telefonu - ale takový kvalitní už vlastně ani neseženete :-(
Re: Re: Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
Porta Vescovo 24. 08. 2015, 09:40:45
Odpovědět  Odkaz 
V obchodě ne, ale v šuplíku bych ještě našel Palm Treo 680.
Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
Martin 28. 08. 2015, 20:15:56
Odpovědět  Odkaz 
Nevím co to tady plácáte za nesmysly. Jako sorry, ale pokud si někdo koupí křáp, tak mu jde mobil pomalu. Měl jsem Xperii z Ultra a nyní (kvůli velikosti) mám LG G3 a android běží perfektně a to tam mám přes cca 400 aplikací, programy, hry a nejrůznější další aplikace...
Všechno běží v pohodě.
Nejlepší možné aplikování androidu by bylo:
- dát čistý systém
- volitelně (třeba při spuštění) by bylo instalování třeba customizace systému, které tam aplikoval výrobce, ale ne, aby to tam bylo natvrdo...
- všechny šmírovací věci vypnout....
- něco jako AD-Block :-) ta reklama v aplikacích je fakt zlo :-(

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz