přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací

Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací

Android

Přístroje se systémem Android mívají neodstranitelně předinstalovánu řadu aplikací. Google nyní uvolňuje požadavky na to, co musejí výrobci zařízení předinstalovávat.


Řada uživatelů telefonů, tabletů a dalších zařízení se systémem Android není spokojena s tím, že mají ve svém přístroji předinstalovánu řadu aplikací, které nelze běžným způsobem odinstalovat. Firma Google ale nyní uvolňuje požadavky kladené na výrobce ohledně toho, které aplikace musejí do svých zařízení povinně dávat.

Nebudou tak muset být předinstalovány například aplikace Google+, Google Play Games nebo Google Play Books. Například telefon Samsung Galaxy Note 5 už neobsahuje Google+. Samozřejmě to neznamená, že by výrobci přístrojů, případně mobilní operátoři (kteří si často nechávají upravovat telefony do požadované podoby a prodávají je pod svou značkou) nemohli o vlastní vůli tyto aplikace nadále předinstalovávat.

Nahoru

Příspěvky

Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
Porta Vescovo 23. 08. 2015, 22:02:43
Odpovědět  Odkaz 
Android byla dobrá myšlenka, ale stal se z toho sledovací OS Googlu a v současnosti je to nejhorší mobilní platforma z pohledu bezpečnosti uživatele, ohrožení viry, spywarem atd. Problém je taky výkon, kdy ten OS se seká i na high-endových telefonech a je obecně pomalejší než iOS nebo Windows Phone.
Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
NULL 24. 08. 2015, 01:23:11
Odpovědět  Odkaz 
Komplet souhlas. A ten neodinstalovatelný bordel to je zločin ;-) Tel mám rootlý, ale i tak nic moc a na nerootlých katastrofa, To je tak, když zadání není kvalita ale terminál na sběr dat. A o Storu se ani nebavím, ten je k zblití.
Re: Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
mmm 24. 08. 2015, 08:04:12
Odpovědět  Odkaz 
Situace je bohužel zoufalá. Rootnutelných telefonů je stále méně a současný předinstalovávaný Android je jeden velký spyware. Zbývá Jolla, Blackberry a nebo návrat k hloupému telefonu - ale takový kvalitní už vlastně ani neseženete :-(
Re: Re: Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
Porta Vescovo 24. 08. 2015, 09:40:45
Odpovědět  Odkaz 
V obchodě ne, ale v šuplíku bych ještě našel Palm Treo 680.
Android bude moci mít méně předinstalovaných aplikací
Martin 28. 08. 2015, 20:15:56
Odpovědět  Odkaz 
Nevím co to tady plácáte za nesmysly. Jako sorry, ale pokud si někdo koupí křáp, tak mu jde mobil pomalu. Měl jsem Xperii z Ultra a nyní (kvůli velikosti) mám LG G3 a android běží perfektně a to tam mám přes cca 400 aplikací, programy, hry a nejrůznější další aplikace...
Všechno běží v pohodě.
Nejlepší možné aplikování androidu by bylo:
- dát čistý systém
- volitelně (třeba při spuštění) by bylo instalování třeba customizace systému, které tam aplikoval výrobce, ale ne, aby to tam bylo natvrdo...
- všechny šmírovací věci vypnout....
- něco jako AD-Block :-) ta reklama v aplikacích je fakt zlo :-(

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Windows 10 Genuine Lifetime License pouze €12 (315 Kč), skvělé slevy až 91 %!

Windows 10Přestože už tu bude co nevidět systém Windows 11, je nyní ten správný čas na získání Windows 10, protože všichni současní majitelé Windows 10 již brzy dostanou bezplatný upgrade na Windows 11.

Pokračování ...