přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Anonymizér bez proxy

Anonymizér bez proxy

Vědci z University of Michigan zkoušejí anonymizační technologii bez využití proxy serveru.


Běžné anonymizační systémy (např. Tor, I2P či anonymní proxy) se neobejdou bez proxy serverů, které zprostředkovávají komunikaci. Z toho vyplývá i jejich nespolehlivost a zranitelnost. J. Alex Halderman s dalšími dvěma výzkumníky na University of Michigan vyvíjejí systém, který se bez proxy serverů obejde.

Jejich systém se jmenuje Telex a je určen k tomu, aby „pomáhal občanům represivních států získat svobodný přístup ke službám a informacím“. Ve skutečnosti se „něco jako proxy“ stejně používá. Princip je totiž takový, že se klient připojí pomocí HTTPS k nezablokovanému serveru a v hlavičkách paketů je steganograficky uložena zašifrovaná informace o tom, že jde ve skutečnosti o spojení k jiným účelům. Tuto informaci rozšifruje některý ze směrovačů na trase (tzv. „Telex stanice“), dešifruje HTTPS spojení a umožní připojení jinam, typicky na proxy server nebo Tor. Zatím se jedná pouze o technologický koncept.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog