přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Senát schválil návrh zákona o hazardních hrách, blokování webů zůstalo

EDU Trainings IT školení

Senát schválil návrh zákona o hazardních hrách, blokování webů zůstalo

Zákon schválen

Senát Parlamentu ČR dnes schválil vládní návrh zákona o hazardních hrách. Znamená to, že blokování webů podle seznamu Ministerstva financí ČR zůstává v navržené podobě.


Na plénu Senátu Parlamentu ČR se dnes projednával vládní návrh zákona o hazardních hrách, který předtím poměrně hladce prošel Poslaneckou sněmovnou PČR. V minulém týdnu se k návrhu nepostavily senátní výbory jednotně, ze čtyř výborů přijaly usnesení jen dva (v obou případech s doporučujícím stanoviskem). Dnes ale senát jako takový zákon schválil v navržené podobě (mohl ho také zamítnout nebo vrátit sněmovně s pozměňovacími návrhy), zůstává v něm tedy i povinné blokování webů uvedených na seznamu ministerstva financí.

Pro návrh hlasovalo 42 z celkem přítomných 65 senátorů (pro přijetí bylo tedy potřeba 33 hlasů), 23 senátorů se zdrželo hlasování, proti návrhu nehlasoval nikdo. Návrh tedy senátem prošel navzdory vysvětlující kampani Přichází cenzor, k níž se připojil i LinuxEXPRES a v jejímž rámci oslovovali senátory jak zástupci iniciativy, tak i jednotlivci a firmy. Schválený návrh nyní poputuje k prezidentovi Miloši Zemanovi, jehož podpis je posledním krokem schvalovacího procesu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


EDU Trainings

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOPHOS - hacking webinar 1