přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Senát schválil návrh zákona o hazardních hrách, blokování webů zůstalo

Senát schválil návrh zákona o hazardních hrách, blokování webů zůstalo

Zákon schválen

Senát Parlamentu ČR dnes schválil vládní návrh zákona o hazardních hrách. Znamená to, že blokování webů podle seznamu Ministerstva financí ČR zůstává v navržené podobě.


Na plénu Senátu Parlamentu ČR se dnes projednával vládní návrh zákona o hazardních hrách, který předtím poměrně hladce prošel Poslaneckou sněmovnou PČR. V minulém týdnu se k návrhu nepostavily senátní výbory jednotně, ze čtyř výborů přijaly usnesení jen dva (v obou případech s doporučujícím stanoviskem). Dnes ale senát jako takový zákon schválil v navržené podobě (mohl ho také zamítnout nebo vrátit sněmovně s pozměňovacími návrhy), zůstává v něm tedy i povinné blokování webů uvedených na seznamu ministerstva financí.

Pro návrh hlasovalo 42 z celkem přítomných 65 senátorů (pro přijetí bylo tedy potřeba 33 hlasů), 23 senátorů se zdrželo hlasování, proti návrhu nehlasoval nikdo. Návrh tedy senátem prošel navzdory vysvětlující kampani Přichází cenzor, k níž se připojil i LinuxEXPRES a v jejímž rámci oslovovali senátory jak zástupci iniciativy, tak i jednotlivci a firmy. Schválený návrh nyní poputuje k prezidentovi Miloši Zemanovi, jehož podpis je posledním krokem schvalovacího procesu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz