přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Senát schválil návrh zákona o hazardních hrách, blokování webů zůstalo

Senát schválil návrh zákona o hazardních hrách, blokování webů zůstalo

Zákon schválen

Senát Parlamentu ČR dnes schválil vládní návrh zákona o hazardních hrách. Znamená to, že blokování webů podle seznamu Ministerstva financí ČR zůstává v navržené podobě.


Na plénu Senátu Parlamentu ČR se dnes projednával vládní návrh zákona o hazardních hrách, který předtím poměrně hladce prošel Poslaneckou sněmovnou PČR. V minulém týdnu se k návrhu nepostavily senátní výbory jednotně, ze čtyř výborů přijaly usnesení jen dva (v obou případech s doporučujícím stanoviskem). Dnes ale senát jako takový zákon schválil v navržené podobě (mohl ho také zamítnout nebo vrátit sněmovně s pozměňovacími návrhy), zůstává v něm tedy i povinné blokování webů uvedených na seznamu ministerstva financí.

Pro návrh hlasovalo 42 z celkem přítomných 65 senátorů (pro přijetí bylo tedy potřeba 33 hlasů), 23 senátorů se zdrželo hlasování, proti návrhu nehlasoval nikdo. Návrh tedy senátem prošel navzdory vysvětlující kampani Přichází cenzor, k níž se připojil i LinuxEXPRES a v jejímž rámci oslovovali senátory jak zástupci iniciativy, tak i jednotlivci a firmy. Schválený návrh nyní poputuje k prezidentovi Miloši Zemanovi, jehož podpis je posledním krokem schvalovacího procesu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

DT Summit MP