přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Iniciativa Přichází cenzor!

Iniciativa Přichází cenzor!

Cenzor

Iniciativa Přichází cenzor! je reakcí na schválení zákona o hazardních hrách, jenž zavádí blokování webů, Poslaneckou sněmovnou PČR. Za týden se bude zákonem zabývat Senát PČR.


Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR prošel návrh zákona o hazardních hrách, který zavádí povinnost poskytovatelů internetového připojení blokovat přístup k webovým stránkám, které budou na seznamu vedeném Ministerstvem financí ČR. Na seznam se weby budou dostávat na základě rozhodnutí ve správním řízení. Nyní se schváleným návrhem bude zabývat Senát PČR.

Na základě toho vznikla iniciativa Přichází cenzor!, která vysvětluje důvody, proč je opatření považováno za špatné. Kdokoli další se může k iniciativě přidat, tedy například odkazovat na web s vysvětlením oněch důvodů, šířit informace dál nebo i přímo oslovovat senátory. Zrovna v okamžicích vzniku těchto vět zasedá senátní hospodářský výbor, kde se bude o návrhu jednat.

Hlavním iniciátorem této aktivity je sdružení CZ.NIC, svobodný Internet bez cenzury podporují všichni významní čeští hráči na internetovém trhu (včetně zastřešujícího sdružení SPIR), ale také například Český telekomunikační úřad. Další informace se můžete dočíst například v článku v našem magazínu SystemOnLine.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz