přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Opět hrozí cenzura Internetu

Opět hrozí cenzura Internetu

V Poslanecké sněmovně PČR je ve třetím čtení návrh, kterým se do české legislativy dostane cenzura Internetu.


Již kdysi byl v Poslanecké sněmovně senátní návrh novely zákona o loteriích, který by v případě schválení býval znamenal zavedení cenzury Internetu. Tento návrh schválen nebyl, něco podobného se však prostřednictvím pozměňovacího návrhu (konkrétně obsaženého v oponentní zprávě menšiny poslanců rozpočtového výboru) ke vládní novele zákona o loteriích dostalo na stůl znovu.

Pokud bude novela s pozměňovacím návrhem schválena, budou „provozovatelé elektronických prostředků“ povinni zajistit nemožnost připojení uživatelům k webům loterií provozovatelů, kteří nemají povolení, ale také k webům „obsahujícím reklamu na takové služby či činnosti, nebo takové činnosti propagujícím či podporujícím“.

Nahoru

Příspěvky

Lukáš Jelínek Opět hrozí cenzura Internetu
Lukáš Jelínek 17. 06. 2011, 14:16:11
Odpovědět  Odkaz 
Ten pozměňovací návrh je, jak už bývá dobrým zvykem, navíc docela kripl, protože nepoužívá správné názvosloví. Zákon č. 480/2004 Sb. totiž pojem „provozovatel elektronických prostředků“ vůbec nedefinuje, existuje zde pouze termín „poskytovatel služby (informační společnosti)“. Tím samozřejmě lépe, protože pokud už to schválí, aspoň to nebude vymahatelné.
Vlastimil Ott Opět hrozí cenzura Internetu
Vlastimil Ott 17. 06. 2011, 20:20:30
Odpovědět  Odkaz 
Zpravodaj menšiny poslanců je Jan Farský z TOP09 - má tedy možnost korigovat návrh poslankyně Semelové, která omezení navrhla (pokud dobře čtu).

Připomeňme si, co nám mluvčí TOP09 říkal loni před volbami:

TOP 09 je zcela jednoznačně pro svobodný přístup k informacím na internetu. Pokud vím, tak systémy, které popisujete [digitální gilotina, pozn. Ott], se nesetkaly s velkým reálným dopadem (viz Francie) a neuvažujeme o zavedení podobných principů do české legislativy.


http://www.linuxexpres.cz/odpovedi-na-nase-dotazy-top-09
Lukáš Jelínek Re:Opět hrozí cenzura Internetu
Lukáš Jelínek 17. 06. 2011, 22:25:55
Odpovědět  Odkaz 
Poslankyně Semelová to bohužel nenavrhla, i když by to tak vzhledem k totalitářskému charakteru návrhu mohlo vypadat. Navrhla to menšina tvořená poslanci ODS a TOP09, právě v čele s Janem Farským. A když se tak podívám, kdo jsou ti příslušní poslanci zač, tak ani jeden problematice naprosto nerozumí (většina jsou právníci nebo ekonomové, odborností nejblíže je asi Helena Langšádlová se stavební průmyslovkou) - takže za tím vidím spíš diletantství než zlý úmysl.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...