přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Opět hrozí cenzura Internetu

Cimatron

Opět hrozí cenzura Internetu

V Poslanecké sněmovně PČR je ve třetím čtení návrh, kterým se do české legislativy dostane cenzura Internetu.


Již kdysi byl v Poslanecké sněmovně senátní návrh novely zákona o loteriích, který by v případě schválení býval znamenal zavedení cenzury Internetu. Tento návrh schválen nebyl, něco podobného se však prostřednictvím pozměňovacího návrhu (konkrétně obsaženého v oponentní zprávě menšiny poslanců rozpočtového výboru) ke vládní novele zákona o loteriích dostalo na stůl znovu.

Pokud bude novela s pozměňovacím návrhem schválena, budou „provozovatelé elektronických prostředků“ povinni zajistit nemožnost připojení uživatelům k webům loterií provozovatelů, kteří nemají povolení, ale také k webům „obsahujícím reklamu na takové služby či činnosti, nebo takové činnosti propagujícím či podporujícím“.

Nahoru

Příspěvky

Lukáš Jelínek Opět hrozí cenzura Internetu
Lukáš Jelínek 17. 06. 2011, 14:16:11
Odpovědět  Odkaz 
Ten pozměňovací návrh je, jak už bývá dobrým zvykem, navíc docela kripl, protože nepoužívá správné názvosloví. Zákon č. 480/2004 Sb. totiž pojem „provozovatel elektronických prostředků“ vůbec nedefinuje, existuje zde pouze termín „poskytovatel služby (informační společnosti)“. Tím samozřejmě lépe, protože pokud už to schválí, aspoň to nebude vymahatelné.
Vlastimil Ott Opět hrozí cenzura Internetu
Vlastimil Ott 17. 06. 2011, 20:20:30
Odpovědět  Odkaz 
Zpravodaj menšiny poslanců je Jan Farský z TOP09 - má tedy možnost korigovat návrh poslankyně Semelové, která omezení navrhla (pokud dobře čtu).

Připomeňme si, co nám mluvčí TOP09 říkal loni před volbami:

TOP 09 je zcela jednoznačně pro svobodný přístup k informacím na internetu. Pokud vím, tak systémy, které popisujete [digitální gilotina, pozn. Ott], se nesetkaly s velkým reálným dopadem (viz Francie) a neuvažujeme o zavedení podobných principů do české legislativy.


http://www.linuxexpres.cz/odpovedi-na-nase-dotazy-top-09
Lukáš Jelínek Re:Opět hrozí cenzura Internetu
Lukáš Jelínek 17. 06. 2011, 22:25:55
Odpovědět  Odkaz 
Poslankyně Semelová to bohužel nenavrhla, i když by to tak vzhledem k totalitářskému charakteru návrhu mohlo vypadat. Navrhla to menšina tvořená poslanci ODS a TOP09, právě v čele s Janem Farským. A když se tak podívám, kdo jsou ti příslušní poslanci zač, tak ani jeden problematice naprosto nerozumí (většina jsou právníci nebo ekonomové, odborností nejblíže je asi Helena Langšádlová se stavební průmyslovkou) - takže za tím vidím spíš diletantství než zlý úmysl.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


EDU Trainings

Public Relations

Vyplatí se investice do SEO agentury?

QNAPObjevili jste zajímavý sortiment zboží, po kterém je na trhu poptávka. Čekala vás dlouhá práce, ale byli jste úspěšní a spustili e-shop. Veškeré zboží má perfektně zpracované fotografie a dokonalý popis. Vše je přehledné, jednoduché na ovládání a s poutavou grafikou. Proč u vás nikdo nenakupuje? Proč navštěvují konkurenční stránky, kde mají vyšší cenu, a dokonce řadu chyb v textu? Nejspíš proto, že vás zákazníci nemají kde najít. Nejste na svém trhu přítomni.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOPHOS - hacking webinar 2