přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny

Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny

Rusko

Ruská centrální banka zakáže webové stránky, které nabízejí kryptoměny. Zdůvodňuje to vysokou rizikovostí investic do těchto měn.


Sergej Švecov, první viceguvernér Centrální banky Ruské federace, ohlásil, že banka zakáže webové stránky nabízející kryptoměny a přístup k těmto webům se bude povinně blokovat (podobně, jako je tomu u různých jiných „závadných“ webů). „Nemůžeme stát opodál. Nemůžeme dát retailovým investorům přímý a snadný přístup k takovým pochybným instrumentům.“

Na konferenci o peněžních derivátech Švecov řekl, že centrální banka sleduje rostoucí zájem o kryptoměny, protože přinášejí vysoké zisky. Varoval však, že se tyto měny postupně transformují z platidel na vysoce výnosná aktiva. „Myslíme si, že pro naše občany, pro firmy, je používání těchto kryptoměn jako investičního nástroje nepřiměřeně rizikové.“

Ruské úřady již dříve v letošním roce ohlásily, že by chtěly používání kryptoměn regulovat.

Centrální banka Ruské federace (foto Ludvig14, CC BY-SA 4.0) Centrální banka Ruské federace (foto Ludvig14, CC BY-SA 4.0)

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Petr Valach 10. 10. 2017, 18:33:06
Odpovědět  Odkaz 
V totalitním státě platí jasná zásada - čím větší bída, tím větší množství zákazů, regulí, nařízení je třeba vydávat.

V Rusku už o tom mají jasno, v Česku pomalu rovněž. A co si myslíte vy? Budeme následovat příkladu Ruska nebo #můžeme být svobodnou zemí?
https://www.facebook.com/exospacecz/posts/1543690545698350
Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
tiezeuropan 12. 10. 2017, 22:00:37
Odpovědět  Odkaz 
Podľa akých kritérií určíš, ktorý štát je totalitný a ktorý nie? V každej normálnej spoločnosti sú dané pravidlá, mantinely, ktoré vychádzajú z historických súvislostí, tradícií, kultúry a mali by byť nastavené pre danú spoločnosť. Ako dlho môže fungovať spoločnosť, kde je všetko povolené?
A tie zásady si kde zobral? Či si si len tak kopol? A kryptomena je ten lakmusový papierik? A vy alebo my, sme slobodná zem? To fakt? No a nakoniec odkaz na fb. Ten je fakt o slobode, demokracii a podobných srandách. Nechaj tak. Stredoevropan má pravdu, tu by sa politika nemala riešiť.
Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Kail 16. 10. 2017, 19:09:09
Odpovědět  Odkaz 
Ale no tak Petře, vidím, že Vás pěkně naformátoval Matrix přes FB, ale to už dnešní doba přináší. Škoda zkuste přemýšlet a přečtěte si pár knih. Třeba pro začátečníky Co nesmíte vědět I a II. Věřte když pochopíte už to nenapíšete. Mějte se krásně a vše dobré.
Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
evropan 12. 10. 2017, 08:55:20
Odpovědět  Odkaz 
Dobře jim tak, čím víc rusáků chcípne hlady, tím míň jich bude ohrožovat evropu :-)
Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Kail 16. 10. 2017, 19:11:09
Odpovědět  Odkaz 
Promiňte, ale s Vámi bych opravdu v Evropě nechtěl být. Škoda, že je hodně lidí s tak nízkým rozhledem. Možná znáte dokonale IT, ale ...
Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Stredoevropan 12. 10. 2017, 16:13:50
Odpovědět  Odkaz 
>evropan
ty sasku, tak zatim to bylo v historii pokazde tak, ze Zapadni evropa napadala. Nebo snad Brno oblehali Rusove? Ne Svedove. Nebo snad Rusko obsadilo Pariz? Ne, Francouzi dobyvali Moskvu. Nebo snad Rusove vyrazili na Berlin? Ano, ale az po Stalingradu! Takze pokud se mas ty joudo nekoho bat tak opet vyzbrojeni Germanu, kteri nas tisic let utlacovali... Ale ten Tvuj tupej kolaborantskej mozecek to nechape co... A vubec proc temahle slintama zasirate diskuze na technickych portalech mi fakt neni jasny... takze chcipni radsi ty , ty hnupe...
Jiří Eischmann Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Jiří Eischmann 13. 10. 2017, 12:18:37
Odpovědět  Odkaz 
Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Maďarsko, Československo, Gruzie, Ukrajina,... Nevím, jestli jsem vyjmenoval všechny, ale myslím, že na posledních 80 let to docela stačí.
Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Marp 13. 10. 2017, 13:09:07
Odpovědět  Odkaz 
Jirko, tak to prrr... Chce to zabrousit trošku do historie a vynechat propagandu. Rusko-finská, neboli Zimní válka byla jen důsledkem mezinárodního paktu Ribbentrop-Molotov, tedy Německo a Rusko. Tzv. Pobaltské republiky + Polsko je téměř totožný případ - prostě dohoda mocností. O Maďarsku fakt nic nevím, tedy nic o tom, že by je Rusko napadlo. Totéž platí i o tehdejším Československu. Naopak je nezpochybnitelný fakt, že Rudé armádě vděčíme za osvobození Československa od nacistů! Fakt jsem nikde nečetl, že by nás někdy Rusko napadlo. Možná máš na mysli vstup vojsk VŘSR v srpnu 1968, ale to bys měl spíše pátrat v tom, kdo ty vojska pozval. Gruzie, resp. území Ruska, které nezákonně obsadily islámské teroristické bojůvky Jižní Osetie a Čečenska je na dlouhý článek, fakta lze samozřejmě dohledat. Zrovna v Gruzii byli Rusové zcela v právu. Asi by se ti nelíbilo, kdyby si část ČR nezákonně přivlastnili muslimové a vyhlásili na zabraném území vlastní chalifát. Obranu vlastního území naší armádou bys bral jako samozřejmost. Ukrajina je velice specifický příklad - de facto papírově existuje pouze v letech 1917-1919 a pak až od roku 1991 (po rozpadu SSSR) dodnes, byť se o mnohá sporná území dodnes vedu diplomatická jednání. Jde třeba i o naše územní nároky z dob první republiky, o Zakarpatskou Rus, nebo právě o Krym, který byl Ukrajině jen a pouze zapůjčen Chruščovem. Krym byl odjakživa ruský a existují o tom historická fakta.
Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
lelol 13. 10. 2017, 23:36:20
Odpovědět  Odkaz 
"Chce to zabrousit trošku do historie a vynechat propagandu. Rusko-finská, neboli Zimní válka byla jen důsledkem mezinárodního paktu Ribbentrop-Molotov, tedy Německo a Rusko"
Ak tomu rozumiem, keď sa dohodne fašista a komunista, potom už môžu. Teda nejde o napadnutie ale dohodu "mocnosti"?
"O Maďarsku fakt nic nevím, tedy nic o tom, že by je Rusko napadlo"
r. 1956
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Farsk%C3%A9_povst%C3%A1n%C3%AD
r.1968 vtedajšie Československo
Pozývací list nič neriešil. Vojská by sa k nám nasákovali tak, či tak. Teda, áno napadli aj nás.
Gruzínsko.
Tu Rusko "anektovalo" časť územia a drží tam nejaké nezávislé republiky.
Ukrajina okrem Krymu, tu je Donecko, Luhansko.
Mimochodom Ukrajina sa ako jediný štát vzdal jadrových zbraní. Za to mu "veľmoci" písomne sľúbili nedeliteľnosť územia. A tu dohodu podpísalo aj Rusko.
Toť vsjo, k historickej mierumilovnosti.
Jiří Eischmann Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Jiří Eischmann 14. 10. 2017, 00:43:08
Odpovědět  Odkaz 
Marpe, obhajuješ neobhajitelné. Popořadě:

Finsko, pobaltské státy, Polsko - to mi chceš říct, že to, že se SSSR domluvilo s nacistickým, opakuji nacistickým Německem, je nějak ospravedlňuje k tomu napadnout suverénní státy? To by spíš měla být přitěžující okolnost, že se paktovali s Hitlerem.

Maďarsko - v roce 1956 tam vypuklo protikomunistické povstání, ruská armáda zasáhla na území suverénního státu a postřílela tisíce jeho občanů.

Československo - kdo je tady pozval? Malá skupina kolaborantů. Zásah neodsouhlasila ani naše vláda, ani prezident. Vláda to schválila až dodatečně poté, co byla unesená do Moskvy. Jednoznačná agrese. Že to bylo ze strany spojenců je o to smutnější. To je asi jako kdyby nás nyní napadly okolní státy NATO, protože Zeman leze Putinovi do zadku.

Gruzie - nevím, co do toho pleteš islamisty, tam vůbec o náboženství nešlo.

Čečensko - já ho vůbec nezmiňoval a Rusku nevyčítal, i když způsob, jakým se tam chovali k civilnímu obyvatelstvu, byl nelidský. Nevím, proč to vytahuješ.

Ukrajina - no a co, že existuje až do roku 1991? To dává Rusku nějaké právo napadnout suverénní stát? Československo taky existovalo až od roku 1918 a přesně stejnou argumentaci používal Hitler: že se jedná o uměle vytvořený stát, který nemá právo na existenci. Mimochodem Ukrajinci, jestli je tak můžeme nazývat, měli státní útvar mnohem dříve než Rusové - Kyjevské knížectví a název Ukrajina vznikl od okrajových oblastí tohoto knížectví.

Stejně tak nechápu, proč vytahuješ USA a používáš argumentační faul "A v Americe zase bijou černochy". Nikdo tu Ameriku neobhajoval. Komentář, na který jsem reagoval, tvrdil, že Rusko své evropské sousedy nenapadá, což fakticky není pravda. Co s tím má společného Amerika, vážně netuším.
Re: Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Marp 16. 10. 2017, 09:08:27
Odpovědět  Odkaz 
Jirko, zde dochází právě k mnoha nedorozuměním a USA jsem přidal pro názornost, když jsi ty uvedl, že za posledních 80 let (já uvedl delší časovou osu)...Cituji Tě: "Komentář, na který jsem reagoval, tvrdil, že Rusko své evropské sousedy nenapadá, což fakticky není pravda."
Mnoho lidí si stále plete SSSR se současným Ruskem, takže bych vycházel spíše z období po r. 1991 - kromě Ukrajiny, kde to bylo hodně sporné (Majdan vyvolaný USA) mi, prosím, jmenuj jedinou zemi, kterou Rusko po r. 1991 napadlo. Pokud jde o status po 2. sv. válce, kdy se mocnosti dohodly tzv. nedělitelnosti hranic, tak co bývalá Jugoslávie, Kosovo atd. Tam to bylo v pořádku? A když Krym, který byť byl papírově v Ukrajině, fakticky to byla a je stále tzv. vojenská enkláva Ruska, se rozhdnul osamostatnit, tak to v pořádku není? Je zde spousta "ale", já se spíše dívám na vše střízlivým pohledem, aniž bych cokoliv obhajoval nebo naopak pranýřoval. Hlavně sem nikdo nepleťte situaci v Sýrii (tam byli skutečně pozváni kvůli vojenské pomoci) ;-)
Jiří Eischmann Re: Re: Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Jiří Eischmann 17. 10. 2017, 11:57:48
Odpovědět  Odkaz 
1. SSSR byl především Rusko. A expanzivní a agresivní politika nezačala za SSSR, ale dávno před tím za carů. Současné Rusko v té tradici jen pokračuje.

2. Koho napadli po roce 1991? Moldávii, kde ruská armáda obsadila Podněstří a nadále tam udržuje neuznaný separatistický stát. Gruzii a Ukrajinu. Pokud mezi státy napadené USA řadíš i Vietnam, tak pak Rusko napadlo i Sýrii. Do Vietnamu byly USA také pozvaní oficiální vládou Jižního Vietnamu.

3. Majdan vyvolaný USA? Místo čtení ruské propagandy by sis měl promluvit se skutečnými Ukrajinci. Já mluvil s hodně z nich. Tomu, že to bylo vyvolané z venku, se jenom smějí, protože to může tvrdit jenom člověk, který vůbec nebyl seznámený s tamní společenskou situací. Korupce tam byla vždycky a je i teď, ale za Janukoviče to bylo snad jediné poslání režimu. Když odmítl podepsat asociační dohodu s EU, tak to nebyl hlavní důvod, ale poslední kapka, kdy si lidi uvědomili, že pokud se nic nezmění, tak budou natrvalo zkorumpovanou kolonií Ruska. Že tam angažovaly tajné služby? Samozřejmě. FSB byla aktivní na straně režimu (unášeli vůdce opozice, ke konci řídili potlačení demonstrantů na Majdanu), věřím tomu, že tam byla aktivní i CIA. Ale že by to vyvolaly USA? Tomu se můžu jenom smát. Kdyby ti lidi nebyli nasraní a bylo to jen uměle vyvolané, tak jich do ulic ve spičce jenom v Kyjevě nevyjde 1 milion.

4. Rozdíl mezi Kosovem a Krymem je v tom, že když zasáhlo NATO, tak už tam několik let jela regulérní válka a umíraly tisíce lidí. Mohli to nechat běžet dál a dívat se, jak tam další tisíce umírají, mohli se přidat na stranu Srbska a postavit se proti 90 % populace, nebo se postavit proti Srbsku a na stranu 90 % populace. Třetí varianta byla prostě nejpřijatelnější, ať se to někomu líbí nebo ne. Nevím jak ty, ale já v Kosovu byl a ta nenávist vůči Srbsku je tam tak obrovská, že si nedokážu představit, že by mohly obě strany nějak fungovat v jednom státě. Taková situace tam prostě je. Vina leží na obou stranách, ale v zárodku si to pohnojili Srbové, kteří zrušili autonomii Kosova, která v Jugoslávii platila desítky let, a začali tam utahovat šrouby. Kdyby jim tu autonomii nechali a garantovali jim výuku ve vlastním jazyce a další práva, nemuselo tam k tomu vyhrocení vůbec dojít. Tak nějak to víceméně dopadlo v Makedonii, která má taky velkou albánskou menšinu.

Na Krymu žádná válka nebyla. Rusko prostě obsadilo kus území, očividně se na to připravovali roky dopředu a čekali jenom na příležitost. Obsadili parlament, který potom odhlasoval referendum, do čela se dostala strana, která v posledních volbách získala 2 % hlasů, a referendum byla jen sranda. Asi těžko se můžou lidi svobodně rozhodnout v atmosféře, kdy jenom za vytáhnutí ukrajinské vlajky na veřejnosti byl člověk zavřený, a kdy protistrana, tedy Ukrajina měla naprosto nulový prostor na vyjádření.
Prostě to byla krádež území suverénního státu za bílého dne a referendum byla jen taková zástěrka a očividně to na někoho funguje. Asi jako, když v 1939 obsadili pobaltské státy, rozpustili parlament a vyhlásili "svobodné" volby, do kterých pustili jenom komunistickou stranu, která měla v parlamentu 100% zastoupení a na prvním zasedání odhlasovala žádost o připojení k SSSR, takže vlastně se připojili taky dobrovolně :D
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Marp 17. 10. 2017, 12:08:47
Odpovědět  Odkaz 
Hele, už toho necháme, protože se to bude ještě více zamotávat - co, kdy, kde, kdo, jak, komu... Pro mě jsou výbojné ambice USA a Ruska na totožné úrovni, pouze na straně USA je mnohořádově více obětí. Tečka.
Petr Valach Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Petr Valach 14. 10. 2017, 02:08:25
Odpovědět  Odkaz 
Víte, Marku, mě jenom šokuje, že znalost nezkreslené, objektivní historie je u jinak znalého člověka vašeho formátu tak nedostatkovým zbožím... Doporučuji pro začátek alespoň film Příběh rudého zla, je k vidění na naší stránce, viz odkaz výše...
K tomu, co píše Jirka, nemám výhrady. A to jak co se týče historického pohledu do minulosti, tak zcela nesmyslnému zapojování nějaké Ameriky. To je tradiční "pseudoargumentace" lidí, kteří vlastně nemají co říci. Vím to velmi, velmi dobře. Měli jsme v redakci mladého kluka, poblázněný Putinem, rusofil do morku kostí. Zavedl si konspirační rusofilský blok, stal se poslušným užitečným idiotem Kremlu. Podobné fauly používal v každé větě. Tím končila jeho argumentace. "A v Americe..."

Považuju to za projev notného nedostatku skutečných, faktických znalostí. V USA bych žít nemohl, ale příspěvek se týkal omezování práv, svobod v Rusku a zavádění cenzury...

Btw.: Nepovažovat okupaci Československa Rudou armádou za vandalský, protiprávní a nežádoucí akt proti lidu Československa i vládnoucím činitelům, může jen totální šílenec a pomatenec. Nic ve zlým. Marku, ctím váš názor, ale k historii se prosím vás vyjadřujte, až o ní fakticky budete něco znát. V případě zájmu bych vám jistě doporučil nějakou literaturu, mimochodem naše redakce (jíž je Lukáš Jelínek členem) se zabývá vším možným, mimo jiné i výzkumem bývalých vojenských základen. Jistě vám něco říká Ralsko, Milovice, Brdy... Dokumentujeme zločiny Ivanů na našem území. Troufám si tvrdit, že něco o tom víme.
Petr Valach Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Petr Valach 14. 10. 2017, 02:16:10
Odpovědět  Odkaz 
Pro fanatické rusofily:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Budape%C5%A1%C5%A5sk%C3%A9_memorandum
https://exospace.cz/filmy-a-videa/ostatni/#3
https://exospace.cz/filmy-a-videa/ostatni/#4
https://exospace.cz/filmy-a-videa/ostatni/#9
https://exospace.cz/filmy-a-videa/ostatni/#12

Enjoy...
Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Marp 13. 10. 2017, 15:29:55
Odpovědět  Odkaz 
Pro pořádek a objektivitu uvádím i druhou stranu, někdy až nekriticky obdivovanou >>> záměrně neuvádím počty obětí!
Konflikty, které vyvolaly a jichž se ozbrojené síly USA zúčastnily:
Americká válka za nezávislost (1771–1783)
Britsko-americká válka (1812-1815)
Mexicko-americká válka (1846-1848)
Americká občanská válka (1861–1865)
Války proti Indiánům (1865–1890)
Španělsko-americká válka (1898)
Filipínsko-americká válka (1899-1913)
Americké zapojení do Mexické revoluce (1914–1919)
První světová válka (1917–1918) - válka ovšem začala už v roce 1914
Banánové války (1903–1935) - neoficiální označení pro americké intervence v Karibiku a Střední Americe
Intervence v Panamě 1902-1903
Okupace Nikaragui 1912-1933
Okupace Haiti 1915-1934
Okupace Dominikánské republiky 1916-1924
Intervence v Hondurasu 1903, 1907, 1911, 1912, 1919, 1924 a 1925
Americké zapojení do Mexické revoluce (1914–1919)
Druhá světová válka (1941–1945) - válka ovšem začala už v roce 1939
Korejská válka (1950–1953)
Válka ve Vietnamu (1964–1975)
Válka v Zálivu (1990–1991) - válka trvala cca půl roku
Válka v Jugoslávii (1991-2001) - na straně NATO
Válka v Afghánistánu (2001–současnost)
Válka v Iráku (2003–2011) - někdy označovaná jako Druhá válka v Zálivu
...+ další války v současnosti (Sýrie, Jemen, Lýbie...)
Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Marp 13. 10. 2017, 15:38:45
Odpovědět  Odkaz 
+ 70.000 obětí v Hirošimě, 40.000 obětí v Nagasaki a minimálně 1.000 osob (vlastních!!!) při zkouškách jaderných zbraní v USA v Nevadě...
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Lukáš Jelínek 13. 10. 2017, 21:10:20
Odpovědět  Odkaz 
Svržení jaderných pum na Japonsko bylo zvěrstvo, protože zabilo mnoho civilistů. Ale z hlediska počtu obětí je velmi otazné, zda by nebyl vyšší při pozemní invazi, která byla jedinou alternativní cestou k ukončení války. Odhady hovoří o až řádově vyšším počtu obětí (1-2 miliony), protože Japonci byli připraveni bojovat do posledního dechu.
Re: Re: Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Marp 16. 10. 2017, 17:55:08
Odpovědět  Odkaz 
No, jsou to stále jen dohady. Japonské císařství bylo silně fanatické a nacionalistické > kořeny v samurajském (šógunsko-daimjovském) systému, ale jejich výzbroj byla silně zaostalá, ruční zbraně nekompatibilní s celosvětově rozšířenými rážemi, vysoké náklady na složité ruční i dělostřelecké zbraně, letectvo i námořnictvo zastaralé (pomohli jim Sověti, Francouzi, Angličané i Němci v období mezi světovými válkami) a jejich ztráty v bojích byly vysoké - disciplína a samurajský dril nemohl nahradit moderní zbraně i moderní vedení války, zejména, když po Pearl Harboru vyhlásily "ropné" země vůči Japonsku ropné embargo, což znamenalo okamžitou ztrátu 90% strategické suroviny, kterou dováželi. V květnu 1945 už bylo natolik Japonsko vojensky oslabené, že by nezvládlo rozsáhlou invazi spojeneckých vojsk. Přesto v rámci ostrých zkoušek byla kapitulace Japonska urychlena použitím jaderných zbraní. Někteří autoři tvrdí, že použitím jaderných pum v srpnu 1945 v Japonsku byla jen a pouze demonstrace síly a to nikoliv jen pro Japnsko, ale pro celý svět. Soudí se, že by Japonsko, totálně odříznuté od všech zdrojů, což šlo udělat třeba námořní a leteckou blokádou, by kapitulovalo nejpozději v září 1945, sám japonský císař byl generály ke kapitulaci vyzýván, viz kniha > Edwin P. Hoyt - Tři vojevůdci, Togó, Jamamoto, Jamašita.
Re: Re: Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Kail 16. 10. 2017, 19:04:27
Odpovědět  Odkaz 
Myslím si, že je to scestný názor, který Vám byl naformátovaný, ale budiž.
Petr Valach Re: Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Petr Valach 13. 10. 2017, 21:23:45
Odpovědět  Odkaz 
Potvrzuji Lukáše, použití jaderných bomb ušetřilo stovky tisíc životů pro chystané operace Coronet a Olympic.
Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
bckp 15. 10. 2017, 10:08:29
Odpovědět  Odkaz 
Obě mocnosti se chovají jak ony uznají za vhodné a nepotřebují moc důvodů k napadnutí kohokoliv, je tam ale podstatný rozdíl..

Nepamatuji, kdy USA napadli nějakého svého spojence, což Rusové potažmo SSSR klidně udělali, jenom aby o něj nepřišli, a to je to co mě děsí...
Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
bckp 15. 10. 2017, 10:08:32
Odpovědět  Odkaz 
Obě mocnosti se chovají jak ony uznají za vhodné a nepotřebují moc důvodů k napadnutí kohokoliv, je tam ale podstatný rozdíl..

Nepamatuji, kdy USA napadli nějakého svého spojence, což Rusové potažmo SSSR klidně udělali, jenom aby o něj nepřišli, a to je to co mě děsí...
Petr Valach Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Petr Valach 13. 10. 2017, 20:37:18
Odpovědět  Odkaz 
Máš pravdu, Jirko, kam vkročila noha Rusáka, odtamtud neodešla celá desetiletí.
Markovi připomínám potlačené povstání v Maďarsku roku 1956 a okupaci Československa od roku 1968.
Zde několik filmů k tématu v "diskusi" (resp. kupě hnoje a urážek), OVŠEM NIKOLIV K PŘÍSPĚVKU LUKÁŠE. Bylo by načase se k tomu vrátit, nebo raději se zříci komentáře.
https://exospace.cz/filmy-a-videa/ostatni
Re: Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Marp 16. 10. 2017, 09:27:24
Odpovědět  Odkaz 
V tom fofru mi Maďarsko zcela vypadlo z hlavy, omlouvám se. A u Československa musíme tudíž jmenovat i další "spojence" - Polsko, Maďarsko, Bulharsko, NDR byli jen připraveni, Albánie a Rumunsko se odmítli připojit. Každopádně bychm mohli srovnat třeba přes 2.000 civilních obětí v Maďarsku v roce 1956 nebo u nás v roce 1968 - necelé 200 obětí a třeba vojenskou okupaci Iráku v letech 2003-2011 přes 100.000 mrtvých. Samozřejmě může kdokoliv namítnout, že srovnávám nesrovnatelné, jenže právě srovnatelné to je - okupace jako okupace, bez rozdílu.
Re: Re: Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
Stredoevropan 16. 10. 2017, 08:35:17
Odpovědět  Odkaz 
>Maďarsko, Československo, Gruzie, Ukrajina,...
To je opravdu srovnatelne s druhou svetovou valkou, prvni svetovou, Napoleonem, Svedama... tohle muzes srovnavat tak maximalne treba s francouzskym vojenskym vmesovanim v Mali...
Nechte tech nesmyslu, tohle je technicky portal a ne politicka zvanirna...
Rusko zakáže weby nabízející kryptoměny
mne(ě) to taky napadlo 17. 10. 2017, 15:18:07
Odpovědět  Odkaz 
Zakáže, protože bude mít vlastní státní KriplRubl.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz