přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Singapur přitvrzuje regulaci Internetu

Singapur přitvrzuje regulaci Internetu

V Singapuru dojde k dalšímu posílení regulace přístupu k Internetu. Kromě dosavadní blokace stovky „závadných“ webů budou navíc muset všichni poskytovatelé připojení povinně nabízet možnost aktivaci dalšího filtračního systému.


Singapur již dnes uplatňuje povinnost blokace přístupu k některým webům (například pornografickým nebo podněcujícím k rasové či náboženské nesnášenlivosti). tzv. „100-website ban“, tedy zákaz 100 webů. Nyní se v regulacích ještě přitvrdí - poskytovatelé připojení budou muset uživatelům nabízet možnost, aby si aktivovali další, přísnější úroveň filtrace. Výbor pro přezkoumávání cenzury (Censorship Review Committee, CRC) doporučil nahradit tímto systémem dosavadní blokaci, vláda to však odmítla a schválila zavedení kombinace obou opatření.

Jak totiž řekl Lui Tuck Yew, singapurský ministr pro informace, komunikaci a kulturu, vláda „uznává, že ti technologicky zdatní okolo nás budou schopni obcházet tento zákaz a že existuje mnohem více než jen 100 takových webů. Ale zachováme ho, ne ani tak pro funkční užitečnost, nýbrž jako symbolické vyjádření hodnot naší společnosti.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS