přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Demonstrace za svobodu Internetu

Veeam

Demonstrace za svobodu Internetu

Piráti

Česká pirátská strana svolala na 20. února demonstraci na podporu svobody Internetu. Pirátům vadí plány některých ministrů české vlády.


reklama

Ministr financí Andrej Babiš připravil návrh nového loterijního zákona, podle něhož by měli poskytovatelé internetového připojení povinnost blokovat přístup k webům na seznamu vedeném ministerstvem, kam by se weby („s nepovolenými internetovými hrami“) dostávaly úředním rozhodnutím. Ministr vnitra Milan Chovanec zase chce otevřít debatu o povinné identifikaci všech internetových uživatelů.

Tyto kroky vedly Českou pirátskou stranu k tomu, že na 20. února svolala demonstraci za svobodu Internetu. Akce začíná ve 14 hodin na pražském Klárově. Měli by na ní vystoupit například internetový publicista Ondřej Neff, expert na ochranu osobních údajů Jan Vobořil nebo sémiotik a odborník na analýzu dat ze sociálních sítí Josef Šlerka.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog