přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Apache končí se standardní knihovnou C++

Apache končí se standardní knihovnou C++

Apache STDCXX

Apache Software Foundation končí s vývojem Apache C++ Standard Library. Projekt byl již delší dobu neaktivní.


Apache C++ Standard Library (STDCXX) je jednou ze svobodných implementací standardní knihovny C++ podle normy ISO/IEC 14882. Projekt vznikl v květnu 2005 (odvozením od Rogue Wave C++ Standard Library), o čtyři měsíce později byl vydán první snapshot zdrojových kódů a v lednu 2006 potom první stabilní verze (4.1.3). Poslední vydanou verzí však byla 4.2.1 v lednu 2008, od té doby byl projekt prakticky mrtvý.

Nyní bylo rozhodnuto, že „aktivní vývoj“ – dá-li se o něm nyní vůbec hovořit – skončí a projekt bude odložen „na půdu“ (Apache Attic). Open-source vývojář C. Bergström rozhodnutí ostře kritizuje: „Je to stupidní rozhodnutí učiněné byrokraty. Projekt má stále potenciál a absence vize a víry správní rady, že ti, kdo se o projekt zajímají, by ho opravdu dokázali využít – to je prostě zklamání. Kolik by stálo, kdyby rada teď dala (projektu) další šanci? Existují další nadšenci jako já, kteří ten software denně používají. Je to tichá komunita... Rozhodnutí přišlo od těch, kdo mají s projektem dlouhodobě nějaký problém a nepřestanou, dokud nebude po jejich... Mohu se mýlit a omlouvám se, pokud tomu tak je, ale zákulisní informace, které mám, ukazují jen jedním směrem.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos