přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Asm.js zrychluje

Asm.js zrychluje

asm.js

Implementace javascriptové technologie asm.js od Mozilly je už jen o polovinu pomalejší než nativní kód.


Asm.js je podmnožina JavaScriptu, která umožňuje optimalizovat kód tak, aby běžel velmi rychle (přičemž nelze využít plnou flexibilitu jazyka). Dosavadní implementace asm.js, kterou připravili v Mozille, byla přibližně dvakrát pomalejší než nativní kód. Nyní se však podařilo dosáhnout vyšší rychlosti – zpomalení oproti nativnímu kódu jen už jen zhruba poloviční.

Největší změnu přineslo přidání datového typu float32 (jednoduchá přesnost), které umožnilo přímo přenášet výpočty s tímto datovým typem z C/C++ do asm.js. Standardní JavaScript pracuje vždy s typem float64, což sice přináší vyšší přesnost, která ale není vždy nutná a přitom znamená zbytečnou výkonovou penalizaci.

Nahoru

Příspěvky

Otakar Haška Asm.js zrychluje
otula 23. 12. 2013, 23:53:44
Odpovědět  Odkaz 
Lukáši, jaký je rozdíl mezi "dvakrát pomalejší" a "poloviční"? :-)

Pokud někdo jede 100kmph rychlostí a někdo jiný jede 2x pomaleji, předpokládám, že jede 50 kmph. A pokud někdo třetí jede poloviční rychlostí oproti prvnímu, jede také 50 kmph :-p

Ach ta slovíčka :-)

Ještě jich pár doplním: přeji Ti klidné a pohodové vánoční svátky, málo rýpalů jako jsem já a spoustu energie do dalšího psaní v následujícím roce. Veselé Vánoce!

Ota
Lukáš Jelínek Re: Asm.js zrychluje
Lukáš Jelínek 24. 12. 2013, 00:03:44
Odpovědět  Odkaz 
Je to jednoduché. Dvakrát pomalejší znamená, že něco trvá dvojnásobnou dobu. Poloviční zpomalení (oproti dřívějšku) je polovina z toho, co bylo předtím navíc, tedy místo +100 % (dvojnásobek) je to jen +50 % (1,5 x víc). I když teď jsi mě trochu znejistěl ohledně srozumitelnosti té mé formulace, budu to muset ještě promyslet...

A samozřejmě díky a také Ti přeju hezké Vánoce, Silvestr i Nový rok a hodně úspěchů v příštím roce ;-)
Asm.js zrychluje
petr 30. 12. 2013, 15:42:05
Odpovědět  Odkaz 
Takové zprávy mám rád. Ale na druhou stranu musím říct, že je to hloupost. Zrychlili možná nějakou specifickou oblast. Ale obecně říct, že je asm.js půl krát pomalejší ve vykonávání programu než překlad C s optimalizacemi je čirá hloupost. Už jen ten virtuální stroj a JIT to brzdí.

Javascript ve V8 je zhruba 3x pomalejší než C (viz. třeba tady http://julialang.org/) a nějaké asm.js na tom nebude líp.

Když se dále zamyslíme nad tím, co javascript v prohlížeči dělá (90% je interakce s DOM), tak výsledek bude někde kolem 30x pomalejší než C řešení.

Tak tak, aby to někoho nezmátlo...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...