přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Asm.js zrychluje

Asm.js zrychluje

asm.js

Implementace javascriptové technologie asm.js od Mozilly je už jen o polovinu pomalejší než nativní kód.


Asm.js je podmnožina JavaScriptu, která umožňuje optimalizovat kód tak, aby běžel velmi rychle (přičemž nelze využít plnou flexibilitu jazyka). Dosavadní implementace asm.js, kterou připravili v Mozille, byla přibližně dvakrát pomalejší než nativní kód. Nyní se však podařilo dosáhnout vyšší rychlosti – zpomalení oproti nativnímu kódu jen už jen zhruba poloviční.

Největší změnu přineslo přidání datového typu float32 (jednoduchá přesnost), které umožnilo přímo přenášet výpočty s tímto datovým typem z C/C++ do asm.js. Standardní JavaScript pracuje vždy s typem float64, což sice přináší vyšší přesnost, která ale není vždy nutná a přitom znamená zbytečnou výkonovou penalizaci.

Nahoru

Příspěvky

Otakar Haška Asm.js zrychluje
otula 23. 12. 2013, 23:53:44
Odpovědět  Odkaz 
Lukáši, jaký je rozdíl mezi "dvakrát pomalejší" a "poloviční"? :-)

Pokud někdo jede 100kmph rychlostí a někdo jiný jede 2x pomaleji, předpokládám, že jede 50 kmph. A pokud někdo třetí jede poloviční rychlostí oproti prvnímu, jede také 50 kmph :-p

Ach ta slovíčka :-)

Ještě jich pár doplním: přeji Ti klidné a pohodové vánoční svátky, málo rýpalů jako jsem já a spoustu energie do dalšího psaní v následujícím roce. Veselé Vánoce!

Ota
Lukáš Jelínek Re: Asm.js zrychluje
Lukáš Jelínek 24. 12. 2013, 00:03:44
Odpovědět  Odkaz 
Je to jednoduché. Dvakrát pomalejší znamená, že něco trvá dvojnásobnou dobu. Poloviční zpomalení (oproti dřívějšku) je polovina z toho, co bylo předtím navíc, tedy místo +100 % (dvojnásobek) je to jen +50 % (1,5 x víc). I když teď jsi mě trochu znejistěl ohledně srozumitelnosti té mé formulace, budu to muset ještě promyslet...

A samozřejmě díky a také Ti přeju hezké Vánoce, Silvestr i Nový rok a hodně úspěchů v příštím roce ;-)
Asm.js zrychluje
petr 30. 12. 2013, 15:42:05
Odpovědět  Odkaz 
Takové zprávy mám rád. Ale na druhou stranu musím říct, že je to hloupost. Zrychlili možná nějakou specifickou oblast. Ale obecně říct, že je asm.js půl krát pomalejší ve vykonávání programu než překlad C s optimalizacemi je čirá hloupost. Už jen ten virtuální stroj a JIT to brzdí.

Javascript ve V8 je zhruba 3x pomalejší než C (viz. třeba tady http://julialang.org/) a nějaké asm.js na tom nebude líp.

Když se dále zamyslíme nad tím, co javascript v prohlížeči dělá (90% je interakce s DOM), tak výsledek bude někde kolem 30x pomalejší než C řešení.

Tak tak, aby to někoho nezmátlo...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

Zabezpečte firemní komunikaci a chraňte citlivé informace vaší společnosti pomocí MailStore

Stále více malých a středních podniků (MSP) přechází na Microsoft 365 v cloudu. Očekávají přitom, že jejich data jsou zde automaticky v bezpečí. Jenže tak tomu není. Přestože cloudové služby nabízejí vysokou úroveň zabezpečení, nejsou data v Microsoft 365 archivována a zálohována automaticky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »