přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Bitcoin má dvě větve

Bitcoin má dvě větve

Bitcoin

Dvojice vývojářů projektu Bitcoin vytvořila fork původního softwaru nazvaný Bitcoin XT. Není kompatibilní s původní verzí a pokud se komunita neshodne na jediné z nich, virtuální měna se rozdělí na dvě samostatné.


Mike Hearn a Gavin Andresen, dva dlouholetí vývojáři projektu Bitcoin, představili fork oficiálního softwaru nazvaný Bitcoin XT. Ten řeší několik problémů, kterým původní software a jeho algoritmus trpí – omezení velikosti bloku na 1 MB, nevhodné nakládání s dvojitým využitím peněz (double spend) v nepotvrzených transakcích a nefunkčnost uzlu bitseed.xf2.org. Přidává také podporu pro částečné transakce (používané například pro crowdfunging).

Problém je, že nová verze není kompatibilní s tou původní (Bitcoin Core). Proto pokud se komunita neshodne na jediné verzi, virtuální měna se v podstatě rozdělí na dvě samostatné, žijící každá vlastním životem.

Timothy Berners-Lee to komentuje: „V zásadě vzato, jak bude tento spor řešen, může být důležitější než to, k jakému rozhodnutí se dojde. Pokud komunita nakonec dospěje ke konsensu, proces se může stát šablonou pro řešení budoucích neshod. Na druhou stranu, bude-li neshoda 'zahnívat' celé měsíce – nebo, hůře, rozdělí-li kontroverzní změna softwaru bitcoinovou síť na dva válčící tábory – mohlo by to vážně poškodit reputaci Bitcoinu.“

Aktuální stav nasazení nového softwaru Bitcoin XT můžete sledovat na webu XTnodes.com, odkud si lze software také stáhnout.

Nahoru

Příspěvky

Bitcoin má dvě větve
Martin 20. 08. 2015, 02:27:26
Odpovědět  Odkaz 
Už to vidím. Vzniknú ďalšie a ďalšie a potom to bude tak ako s bežnými peniazmi. Budú "meny" a medzi nimi kurzy. A všetko to bude hrozne moc otravne :D
Bitcoin má dvě větve
kolemjdouci 20. 08. 2015, 19:56:44
Odpovědět  Odkaz 
Je potreba prijit s novym "bitcoinem" (menou), kdo by dnes tezil ten puvodni, ktery byl i v dobe boomu jiz ze znacne casti vytezeny a vetsinu drzi buhvi kdo (puvodni zakladatele meny) a kde.
Lukáš Jelínek Re: Bitcoin má dvě větve
Lukáš Jelínek 20. 08. 2015, 22:20:15
Odpovědět  Odkaz 
Nových "bitcoinů" už je tady spousta, všechny jsou "ještě lepší" a všechny živoří. Měnu bohužel nedělá kvalita algoritmu a softwaru, nýbrž důvěra lidí.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog