přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome bude omezovat stránky na pozadí

Atos

Chrome bude omezovat stránky na pozadí

Chrome

Webový prohlížeč Chrome/Chromium bude omezovat výkon pro stránky otevřené na kartách na pozadí. Výjimku budou mít ty, které přehrávají zvuk.


Ve webovém prohlížeči Google Chrome (a jeho otevřené variantě Chromium) se brzy objeví funkce, která bude omezovat procesorový výkon poskytovaný stránkám zobrazovaných v kartách otevřených na pozadí (tedy těch, které nejsou aktuálně vidět). Cílem je snížit příkon a tedy i výdrž baterií, zároveň se má zlepšit i plynulost běhu stránky v popředí.

Nemá smysl, aby běžely například pohyblivé reklamní bannery, když se na ně nikdo nedívá. Omezování se nebude týkat stránek, které přehrávají zvuk, aby nedocházelo k jeho výpadkům.

Omezování bude fungovat tak, že stránka dostane určité množství procesorového času na spouštění úloh prostřednictvím časovačů. Pokud ho vyčerpá, časovače se přestanou spouštět. Za každou sekundu reálného času stránka dostane další příděl 0,01 s, takže stránky čerpající méně než 1 % času poběží libovolně dlouho bez omezení.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao