přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome bude omezovat stránky na pozadí

Chrome bude omezovat stránky na pozadí

Chrome

Webový prohlížeč Chrome/Chromium bude omezovat výkon pro stránky otevřené na kartách na pozadí. Výjimku budou mít ty, které přehrávají zvuk.


Ve webovém prohlížeči Google Chrome (a jeho otevřené variantě Chromium) se brzy objeví funkce, která bude omezovat procesorový výkon poskytovaný stránkám zobrazovaných v kartách otevřených na pozadí (tedy těch, které nejsou aktuálně vidět). Cílem je snížit příkon a tedy i výdrž baterií, zároveň se má zlepšit i plynulost běhu stránky v popředí.

Nemá smysl, aby běžely například pohyblivé reklamní bannery, když se na ně nikdo nedívá. Omezování se nebude týkat stránek, které přehrávají zvuk, aby nedocházelo k jeho výpadkům.

Omezování bude fungovat tak, že stránka dostane určité množství procesorového času na spouštění úloh prostřednictvím časovačů. Pokud ho vyčerpá, časovače se přestanou spouštět. Za každou sekundu reálného času stránka dostane další příděl 0,01 s, takže stránky čerpající méně než 1 % času poběží libovolně dlouho bez omezení.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Všechny blogy »

Sophos