přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome v lednu vypne pluginy založené na NPAPI

PointX - news (2016)

Chrome v lednu vypne pluginy založené na NPAPI

Chrome

Ve webovém prohlížeči Chrome/Chromium budou v lednu příštího roku ve výchozím stavu vypnuty všechny pluginy využívající zastaralé NPAPI. Do září ale ještě bude možnost je ručně zapnout.


reklama

Vývojáři webového prohlížeče Google Chrome (a svobodné varianty Chromium) v lednu 2015 zruší whitelist pro pluginy využívající zastaralé NPAPI. Toto aplikační rozhraní, pocházející ještě z dob prohlížeče Netscape, je nyní standardně vypnuté, konkrétní populární pluginy však byly zatím na zmíněném whitelistu a mohly tedy ve výchozím stavu běžet.

Jako nové aplikační rozhraní se v prohlížeči Chrome/Chromium používá Pepper Plugin API (PPAPI). Bylo zavedeno v roce 2009 a od té doby je postupně omezováno využití starého rozhraní NPAPI.

Po lednovém zrušení whitelistu půjdou ještě pluginy povolit ručně. V dubnu bude globálně vypnuta podpora NPAPI (s možností explicitního zapnutí, pokud bude nezbytně potřeba) a z obchodu Chrome Web Store zmizí veškerá rozšíření využívající toto rozhraní. Definitivní konec rozhraní nastane v září, kdy bude implementace odstraněna z kódu a pluginy využívající NPAPI již nebude možné používat.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,25 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog