přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome v lednu vypne pluginy založené na NPAPI

Alvao

Chrome v lednu vypne pluginy založené na NPAPI

Chrome

Ve webovém prohlížeči Chrome/Chromium budou v lednu příštího roku ve výchozím stavu vypnuty všechny pluginy využívající zastaralé NPAPI. Do září ale ještě bude možnost je ručně zapnout.


Vývojáři webového prohlížeče Google Chrome (a svobodné varianty Chromium) v lednu 2015 zruší whitelist pro pluginy využívající zastaralé NPAPI. Toto aplikační rozhraní, pocházející ještě z dob prohlížeče Netscape, je nyní standardně vypnuté, konkrétní populární pluginy však byly zatím na zmíněném whitelistu a mohly tedy ve výchozím stavu běžet.

Jako nové aplikační rozhraní se v prohlížeči Chrome/Chromium používá Pepper Plugin API (PPAPI). Bylo zavedeno v roce 2009 a od té doby je postupně omezováno využití starého rozhraní NPAPI.

Po lednovém zrušení whitelistu půjdou ještě pluginy povolit ručně. V dubnu bude globálně vypnuta podpora NPAPI (s možností explicitního zapnutí, pokud bude nezbytně potřeba) a z obchodu Chrome Web Store zmizí veškerá rozšíření využívající toto rozhraní. Definitivní konec rozhraní nastane v září, kdy bude implementace odstraněna z kódu a pluginy využívající NPAPI již nebude možné používat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao