přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome v lednu vypne pluginy založené na NPAPI

Chrome v lednu vypne pluginy založené na NPAPI

Chrome

Ve webovém prohlížeči Chrome/Chromium budou v lednu příštího roku ve výchozím stavu vypnuty všechny pluginy využívající zastaralé NPAPI. Do září ale ještě bude možnost je ručně zapnout.


Vývojáři webového prohlížeče Google Chrome (a svobodné varianty Chromium) v lednu 2015 zruší whitelist pro pluginy využívající zastaralé NPAPI. Toto aplikační rozhraní, pocházející ještě z dob prohlížeče Netscape, je nyní standardně vypnuté, konkrétní populární pluginy však byly zatím na zmíněném whitelistu a mohly tedy ve výchozím stavu běžet.

Jako nové aplikační rozhraní se v prohlížeči Chrome/Chromium používá Pepper Plugin API (PPAPI). Bylo zavedeno v roce 2009 a od té doby je postupně omezováno využití starého rozhraní NPAPI.

Po lednovém zrušení whitelistu půjdou ještě pluginy povolit ručně. V dubnu bude globálně vypnuta podpora NPAPI (s možností explicitního zapnutí, pokud bude nezbytně potřeba) a z obchodu Chrome Web Store zmizí veškerá rozšíření využívající toto rozhraní. Definitivní konec rozhraní nastane v září, kdy bude implementace odstraněna z kódu a pluginy využívající NPAPI již nebude možné používat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

DT Summit MP