Embarcadero
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome ukončí podporu certifikátů s hešem SHA-1

IT Systems - Alza Media (Publero)

Chrome ukončí podporu certifikátů s hešem SHA-1

Chrome

Také poslední z „velké trojky“ webových prohlížečů ukončí podporu certifikátů využívajících hešovací funkci SHA-1. Před úplným ukončením podpory proběhnou dvě přechodná období.


reklama

Po prohlížečích Mozilla Firefox a Windows Internet Explorer se také Google Chrome/Chromium chystá na ukončení podpory hešovacího algoritmu SHA-1 v certifikátech pro TLS. V první fázi, která začne s verzí 48 (bude vydána na začátku roku 2016), bude prohlížeč blokovat pouze ty certifikáty se zmíněným algoritmem, které byly vydány počínaje 1. lednem 2016. Certifikáty nastavené lokálně jako důvěryhodné budou však fungovat dál.

Druhá fáze nastane později během roku a blokování se v ní rozšíří i na certifikáty (odpovídající uvedeným podmínkám), které jsou v cestě od kořene ke koncovému certifikátu. Poslední krok proběhne nejpozději 1. ledna 2017 (toto datum mají pro ukončení podpory SHA-1 naplánované prohlížeče Firefox a IE) a bude znamenat úplné ukončení podpory všech certifikátů využívajících SHA-1.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 3,67 | Hodnotilo: 12
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

RAD Studio 10.2 Tokyo PREVIEW

Embarcadero a jeho místní zastoupení, společnost Embt.biz pořádají živou technickou prezentaci, která představí nejnovější verzi sady nástrojů Embarcadero RAD Studio 10.2 "Tokyo". Dozvíte se o nových komponentách i úpravách prostředí, které zjednodušují a urychlují práci programátorů.

Pokračování ...