přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome ukončí podporu certifikátů s hešem SHA-1

Chrome ukončí podporu certifikátů s hešem SHA-1

Chrome

Také poslední z „velké trojky“ webových prohlížečů ukončí podporu certifikátů využívajících hešovací funkci SHA-1. Před úplným ukončením podpory proběhnou dvě přechodná období.


Po prohlížečích Mozilla Firefox a Windows Internet Explorer se také Google Chrome/Chromium chystá na ukončení podpory hešovacího algoritmu SHA-1 v certifikátech pro TLS. V první fázi, která začne s verzí 48 (bude vydána na začátku roku 2016), bude prohlížeč blokovat pouze ty certifikáty se zmíněným algoritmem, které byly vydány počínaje 1. lednem 2016. Certifikáty nastavené lokálně jako důvěryhodné budou však fungovat dál.

Druhá fáze nastane později během roku a blokování se v ní rozšíří i na certifikáty (odpovídající uvedeným podmínkám), které jsou v cestě od kořene ke koncovému certifikátu. Poslední krok proběhne nejpozději 1. ledna 2017 (toto datum mají pro ukončení podpory SHA-1 naplánované prohlížeče Firefox a IE) a bude znamenat úplné ukončení podpory všech certifikátů využívajících SHA-1.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog