přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Cloudovému prostředí vládne Ubuntu

Cloudovému prostředí vládne Ubuntu

Ubuntu

Podle statistik firmy Amazon je v prostředí veřejných cloudů dominujícím systémem linuxová distribuce Ubuntu.


Steven J. Vaughan-Nichols z magazínu ZDnet upozornil na statistiky firmy Amazon ohledně podílu různých operačních systémů ve veřejném cloudu Elastic Compute Cloud (EC2). Výrazně vede linuxová distribuce Ubuntu s přibližně 135 tisíci instancí, na druhém místě je Amazon Linux AMI (54 000 instancí), na třetím systém Microsoft Windows (17 600 instancí).

Podle dokumentu State of Cloud od firmy RightScale, který mapuje cloudové prostředí, využívá 57 % dotazovaných firem cloudové služby Amazon Web Services (na druhém místě je Azure IaaS s 12 % a na třetím Rackspace Public Cloud s 11 %).

Nahoru

Příspěvky

Cloudovému prostředí vládne Ubuntu
Martin 28. 08. 2015, 20:11:33
Odpovědět  Odkaz 
Super! Ja len dufam ze Canonical začne čo najskôr byť ziskový. Bola by to obrovská škoda keby zkrachujú.
Lukáš Jelínek Re: Cloudovému prostředí vládne Ubuntu
Lukáš Jelínek 28. 08. 2015, 21:27:27
Odpovědět  Odkaz 
Canonical si hodně slibuje od mobilních zařízení, ale je otázka, jak to bude v praxi. Pokoušel jsem se před časem objednat si ten první telefon od bq a bez úspěchu. Ani přes opakovanou snahu Španělé vůbec nereagovali na maily poslané na adresu, kterou v e-shopu uváděli pro objednávky plátců DPH (protože přímo přes e-shop to neumějí).
Re: Cloudovému prostředí vládne Ubuntu
Hlavní město ČR: 29. 08. 2015, 13:00:23
Odpovědět  Odkaz 
oni ziskovi jsou, ono z pohledu spolecnosti je to jinak, kdyz budou mit napr. za rok cisty zisk 10M usd, tak jsou ziskovi, pokud "jen" 6M usd, tak jsou ztratovi a to proto, ze akcionari ocekavali vice, ziskovost, ci ztratovost se zde nemeri exzaktne, nybrz stanovenymi cily managmentu a valne hromady
Vojtěch Trefný Re: Re: Cloudovému prostředí vládne Ubuntu
Vojtěch Trefný 29. 08. 2015, 13:58:35
Odpovědět  Odkaz 
Zisk se samozřejmě měří exaktně a celkem jednoduše, nesnažte se do toho plést pojmy, které s tím nemají nic společného. Canonical prostě v zisku není a představy/očekávání akcionářů s tím nic nenadělají už třeba jen proto, že Canonical není veřejně obchodovatelnou společností...
Re: Re: Cloudovému prostředí vládne Ubuntu
Zlobidlo 29. 08. 2015, 14:01:34
Odpovědět  Odkaz 
Obavam se, ze canonical v zisku neni. Vzdyt i sam shuttleworth toto nekolikrat zverejnil. Jinak zisk je zcela jasne definovan. To, co definujete vy, zisk neni.
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: Cloudovému prostředí vládne Ubuntu
Lukáš Jelínek 29. 08. 2015, 15:26:00
Odpovědět  Odkaz 
Canonical samozřejmě není v zisku (resp. nebyl; současná situace může být sice jiná, ale pravděpodobně ne). Nenašel jsem výsledky za rok 2014, ale o rok dříve byla ztráta 21 milionů USD při výnosech 66 mil. USD. Canonical funguje jen díky tomu, že tam přisypává peníze Mark Shuttleworth, ale nemůže to dělat stále (tak bohatý zase není) a navíc si asi ani nepředstavuje, že by tak dlouhodoběji činil (proto také uvažuje získat peníze veřejným úpisem akcií).
Cloudovému prostředí vládne Ubuntu
LZ 30. 08. 2015, 21:35:36
Odpovědět  Odkaz 
Amazon EC2 neni jediny verejny cloud a verejny cloud nerovna se "cloudovemu prostredi". Asi bych uvedl verejnemu cloudu. Ale budiz.
Lukáš Jelínek Re: Cloudovému prostředí vládne Ubuntu
Lukáš Jelínek 30. 08. 2015, 22:58:17
Odpovědět  Odkaz 
Upravil jsem perex, aby bylo hned patrné, že se to vztahuje k veřejnému cloudu. V článku samotném už všechny potřebné informace byly.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog