přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dell nabízí cloudové servery s Ubuntu

Dell nabízí cloudové servery s Ubuntu

Firma Dell oznámila uvedení dvou nových serverů určených pro provoz v cloudech. Na strojích běží Ubuntu a hlavním určením těchto serverů je vývoj a testování aplikací pro Amazon Web Services.


Společnost Dell ve středu představila dva nové servery: C2100 a C6100. Oba budou dodávány s nainstalovanou distribucí Ubuntu Enterprise Cloud, což je kombinace cloudového softwaru Eucalyptus a klasické linuxové distribuce Ubuntu Server Edition. Servery jsou výsledkem spolupráce firmy se společností Canonical, která též nabízí placenou podporu.

Cílovou skupinou těchto serverů jsou organizace, které se zabývají vývojem a testováním aplikací určených pro známé cloudové prostředí Amazon Web Service (AWS). Standardní konfigurace je složena z jednoho stroje C2100 (front-end, řízení cloudu), čtyř strojů C6100 (výpočetní uzly) a případně jednoho dalšího C2100 pro úložiště. Joab Jackson z IDG News Service připomíná, že jde o první případ, kdy Dell nabízí Ubuntu jako serverovou distribuci (dosud firma dodávala Ubuntu na desktopech a noteboocích).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog