přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dell nabízí cloudové servery s Ubuntu

konference Datová centra pro business

Dell nabízí cloudové servery s Ubuntu

Firma Dell oznámila uvedení dvou nových serverů určených pro provoz v cloudech. Na strojích běží Ubuntu a hlavním určením těchto serverů je vývoj a testování aplikací pro Amazon Web Services.


Společnost Dell ve středu představila dva nové servery: C2100 a C6100. Oba budou dodávány s nainstalovanou distribucí Ubuntu Enterprise Cloud, což je kombinace cloudového softwaru Eucalyptus a klasické linuxové distribuce Ubuntu Server Edition. Servery jsou výsledkem spolupráce firmy se společností Canonical, která též nabízí placenou podporu.

Cílovou skupinou těchto serverů jsou organizace, které se zabývají vývojem a testováním aplikací určených pro známé cloudové prostředí Amazon Web Service (AWS). Standardní konfigurace je složena z jednoho stroje C2100 (front-end, řízení cloudu), čtyř strojů C6100 (výpočetní uzly) a případně jednoho dalšího C2100 pro úložiště. Joab Jackson z IDG News Service připomíná, že jde o první případ, kdy Dell nabízí Ubuntu jako serverovou distribuci (dosud firma dodávala Ubuntu na desktopech a noteboocích).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Cyber Days 2019