SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dell nabízí cloudové servery s Ubuntu

GFI

Dell nabízí cloudové servery s Ubuntu

Firma Dell oznámila uvedení dvou nových serverů určených pro provoz v cloudech. Na strojích běží Ubuntu a hlavním určením těchto serverů je vývoj a testování aplikací pro Amazon Web Services.


Společnost Dell ve středu představila dva nové servery: C2100 a C6100. Oba budou dodávány s nainstalovanou distribucí Ubuntu Enterprise Cloud, což je kombinace cloudového softwaru Eucalyptus a klasické linuxové distribuce Ubuntu Server Edition. Servery jsou výsledkem spolupráce firmy se společností Canonical, která též nabízí placenou podporu.

Cílovou skupinou těchto serverů jsou organizace, které se zabývají vývojem a testováním aplikací určených pro známé cloudové prostředí Amazon Web Service (AWS). Standardní konfigurace je složena z jednoho stroje C2100 (front-end, řízení cloudu), čtyř strojů C6100 (výpočetní uzly) a případně jednoho dalšího C2100 pro úložiště. Joab Jackson z IDG News Service připomíná, že jde o první případ, kdy Dell nabízí Ubuntu jako serverovou distribuci (dosud firma dodávala Ubuntu na desktopech a noteboocích).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

7 důvodů, proč provozovat řešení SAP na SUSE

SusePři provozování systému SAP HANA nebo S/4HANA potřebujete výkonnou a stabilní platformu, které důvěřuje sama společnost SAP. Společnost SUSE poskytuje špičkovou platformu, která je v souladu se strategií společnosti SAP pro Digital Core.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SUSE