přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dell nabízí cloudové servery s Ubuntu

KARAT Software

Dell nabízí cloudové servery s Ubuntu

Firma Dell oznámila uvedení dvou nových serverů určených pro provoz v cloudech. Na strojích běží Ubuntu a hlavním určením těchto serverů je vývoj a testování aplikací pro Amazon Web Services.


reklama

Společnost Dell ve středu představila dva nové servery: C2100 a C6100. Oba budou dodávány s nainstalovanou distribucí Ubuntu Enterprise Cloud, což je kombinace cloudového softwaru Eucalyptus a klasické linuxové distribuce Ubuntu Server Edition. Servery jsou výsledkem spolupráce firmy se společností Canonical, která též nabízí placenou podporu.

Cílovou skupinou těchto serverů jsou organizace, které se zabývají vývojem a testováním aplikací určených pro známé cloudové prostředí Amazon Web Service (AWS). Standardní konfigurace je složena z jednoho stroje C2100 (front-end, řízení cloudu), čtyř strojů C6100 (výpočetní uzly) a případně jednoho dalšího C2100 pro úložiště. Joab Jackson z IDG News Service připomíná, že jde o první případ, kdy Dell nabízí Ubuntu jako serverovou distribuci (dosud firma dodávala Ubuntu na desktopech a noteboocích).

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »