přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, WikiLeaks se přesouvá na cloud

WikiLeaks se přesouvá na cloud

Krátce po zveřejnění dokumentů o nasazení amerických vojáků v Iráku se ukázalo, že server WikiLeaks začal ke zveřejňování dat používat Amazon Elastic Compute Cloud.


WikiLeaks je server známý tím, že publikuje utajované dokumenty, které unikly z orgánů různých států, ale i ze soukromých firem. Mezi takové dokumenty patří i čerstvě zveřejněný „balík“ pocházející z působení amerických vojáků po invazi do Iráku. Dosud bylo známo, že WikiLeaks umísťuje svůj obsah na servery ve Švédsku, kde je pod právní ochranou.

Nyní se ukázalo, že server WikiLeaks začal používat Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), což je služba umožňující alokovat (i automaticky, podle zátěže) a platit právě takový výkon v cloudu, jaký je potřeba. V případě WikiLeaks to může být výhodné v situacích, kdy jsou zveřejněny dokumenty, o které je velký zájem a způsobí to tedy krátkodobý velký nárůst zátěže.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog