SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jednoduchý příkaz umožnil CIA ovládat switche Cisco

CADservis

Jednoduchý příkaz umožnil CIA ovládat switche Cisco

Cisco

Jak ukázaly materiály zveřejněné na WikiLeaks, služba CIA mohla snadno ovládat 318 různých modelů switchů Cisco.


Materiály zveřejněné na WikiLeaks a označované jako dokumenty ze služby CIA ukázaly, že bylo (a do značné míry samozřejmě stále je) možné velmi snadno – jednoduchým příkazem – zneužít zranitelnost ve 318 různých modelech spravovatelných switchů od firmy Cisco.

Chyba je v implementaci protokolu CMP (Cisco Cluster Management Protocol), který využívá mimo jiné i jednoduchou nešifrovanou komunikaci protokolem Telnet. Snadná zneužitelnost vyplývá z nemožnosti omezit přístup jen na lokální adresy. Útočník si může na zařízení spustit svůj kód, kompletně ho ovládnout nebo restartovat.

Než bude vydán opravený firmware, lze situaci řešit vypnutím protokolu Telnet (místo něj lze používat SSH), případně využitím přístupového seznamu pro ochranu infrastruktury (iACL).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog