přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Slabiny SS7 byly zneužity ke krádeži peněz z účtů

CADservis

Slabiny SS7 byly zneužity ke krádeži peněz z účtů

Hrozba

Že zranitelnost mobilních zařízení přes SS7 není jen teoretická, se ukázalo letos v lednu, kdy útočníci touto cestou odcizili peníze z bankovních účtů.


Již tři roky se ví o vážné zranitelnosti signalizačního protokolu č. 7 (SS7), používaného v mobilních telefonních sítích (první obavy se objevily dokonce už v roce 2008). A letos v lednu se potvrdilo, že věc nelze brát na lehkou váhu. Útočníci zneužili tuto bezpečnostní slabinu k prolomení dvoufaktorové autentizace u přístupu k bankovním účtům a odcizili z těchto účtů peníze. O krádeži informovaly německé noviny Süddeutsche Zeitung.

Zástupce telefonního operátora Telefónica O2 informace potvrdil: „V polovině ledna [proběhl] kriminální útok ze sítě cizího operátora, [kdy] SMS přicházející na jednotlivá čísla byla přesměrována [bez autorizace].‟ Útok na SMS byl doplňkem ovládnutí počítačů pomocí malwaru; hesla odchycená touto cestou však nestačí k převodu peněz, proto útočníci zneužili zmíněnou zranitelnost SS7 a z přesměrovaných zpráv získali číselné kódy k potvrzení transakcí (mTAN).

Americký normalizační úřad NIST původně do návrhu pravidel pro digitální autentizaci začlenil zákaz využití SMS v rámci dvoufaktorové autentizace, revidovaný návrh ale už tento zákaz neobsahuje.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao