přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu Server 14.04 cílí na cloud a mikroservery ARM

Atos

Ubuntu Server 14.04 cílí na cloud a mikroservery ARM

Ubuntu

Připravovaná distribuce Ubuntu Server 14.04 LTS bude výrazně zaměřena na cloudové technologie. Hodně si Canonical slibuje také od mikroserverů na architektuře ARM.


Ubuntu 14.04 LTS „Trusty Tahr“ je už doslova za dveřmi (plánuje se vydání ve čtvrtek 17. dubna, tedy pozítří) a kromě novinek pro desktop – byť samozřejmě v limitech daných dlouhodobou podporou této verze – se jich řada chystá i pro serverovou edici.

Především má být nová verze ještě posílit v oblasti cloudových technologií. Klíčovou technologií bude OpenStack (který je v Ubuntu už teď), ovšem firma Canonical intenzivně pracuje na dolaďování detailů. Provozuje OpenStack Interoperability Lab (OIL) a spolupracuje s firmami jako Cisco, Dell, HP nebo EMC na certifikaci kompatibility s technologí OpenStack.

Další oblastí, na kterou se Canonical v souvislosti s Ubuntu Server zaměřuje, jsou kontejnery a technologie Docker. Stranou ale nezůstávají ani mikroservery na architektuře ARM. Distribuce Ubuntu získala certifikaci pro běh na několika různých 64bitových SoC ARMv8, například Applied Micro X-Gene nebo Cavium Thunder.

„Přemýšlíte-li o racku se servery založenými na (architektuře) ARM, co je na něm neobvyklé, je, že místo 20 serverů v racku jich tam můžete mít 400. Při 400 serverech můžete začít o nich přemýšlet více jako o cloudových instancích než jako o tradičních serverech. Co jsem zkusili, je říci: 'Umožněme lidem přemýšlet o racku mikroserverových instancí jako o kapacitě, ze které si mohou brát podle potřeby, stejně jako u cloudu',“ komentuje nový pohled Mark Shuttleworth z firmy Canonical.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao