přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu Server 14.04 cílí na cloud a mikroservery ARM

Ubuntu Server 14.04 cílí na cloud a mikroservery ARM

Ubuntu

Připravovaná distribuce Ubuntu Server 14.04 LTS bude výrazně zaměřena na cloudové technologie. Hodně si Canonical slibuje také od mikroserverů na architektuře ARM.


Ubuntu 14.04 LTS „Trusty Tahr“ je už doslova za dveřmi (plánuje se vydání ve čtvrtek 17. dubna, tedy pozítří) a kromě novinek pro desktop – byť samozřejmě v limitech daných dlouhodobou podporou této verze – se jich řada chystá i pro serverovou edici.

Především má být nová verze ještě posílit v oblasti cloudových technologií. Klíčovou technologií bude OpenStack (který je v Ubuntu už teď), ovšem firma Canonical intenzivně pracuje na dolaďování detailů. Provozuje OpenStack Interoperability Lab (OIL) a spolupracuje s firmami jako Cisco, Dell, HP nebo EMC na certifikaci kompatibility s technologí OpenStack.

Další oblastí, na kterou se Canonical v souvislosti s Ubuntu Server zaměřuje, jsou kontejnery a technologie Docker. Stranou ale nezůstávají ani mikroservery na architektuře ARM. Distribuce Ubuntu získala certifikaci pro běh na několika různých 64bitových SoC ARMv8, například Applied Micro X-Gene nebo Cavium Thunder.

„Přemýšlíte-li o racku se servery založenými na (architektuře) ARM, co je na něm neobvyklé, je, že místo 20 serverů v racku jich tam můžete mít 400. Při 400 serverech můžete začít o nich přemýšlet více jako o cloudových instancích než jako o tradičních serverech. Co jsem zkusili, je říci: 'Umožněme lidem přemýšlet o racku mikroserverových instancí jako o kapacitě, ze které si mohou brát podle potřeby, stejně jako u cloudu',“ komentuje nový pohled Mark Shuttleworth z firmy Canonical.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »