přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu Server 14.04 cílí na cloud a mikroservery ARM

Ubuntu Server 14.04 cílí na cloud a mikroservery ARM

Ubuntu

Připravovaná distribuce Ubuntu Server 14.04 LTS bude výrazně zaměřena na cloudové technologie. Hodně si Canonical slibuje také od mikroserverů na architektuře ARM.


Ubuntu 14.04 LTS „Trusty Tahr“ je už doslova za dveřmi (plánuje se vydání ve čtvrtek 17. dubna, tedy pozítří) a kromě novinek pro desktop – byť samozřejmě v limitech daných dlouhodobou podporou této verze – se jich řada chystá i pro serverovou edici.

Především má být nová verze ještě posílit v oblasti cloudových technologií. Klíčovou technologií bude OpenStack (který je v Ubuntu už teď), ovšem firma Canonical intenzivně pracuje na dolaďování detailů. Provozuje OpenStack Interoperability Lab (OIL) a spolupracuje s firmami jako Cisco, Dell, HP nebo EMC na certifikaci kompatibility s technologí OpenStack.

Další oblastí, na kterou se Canonical v souvislosti s Ubuntu Server zaměřuje, jsou kontejnery a technologie Docker. Stranou ale nezůstávají ani mikroservery na architektuře ARM. Distribuce Ubuntu získala certifikaci pro běh na několika různých 64bitových SoC ARMv8, například Applied Micro X-Gene nebo Cavium Thunder.

„Přemýšlíte-li o racku se servery založenými na (architektuře) ARM, co je na něm neobvyklé, je, že místo 20 serverů v racku jich tam můžete mít 400. Při 400 serverech můžete začít o nich přemýšlet více jako o cloudových instancích než jako o tradičních serverech. Co jsem zkusili, je říci: 'Umožněme lidem přemýšlet o racku mikroserverových instancí jako o kapacitě, ze které si mohou brát podle potřeby, stejně jako u cloudu',“ komentuje nový pohled Mark Shuttleworth z firmy Canonical.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos