přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tu Zimbra 7. První v režii VMware

Je tu Zimbra 7. První v režii VMware

Zimbra, webové řešení pro správu osobních informací, má novou verzi 7. Byla vydána zhruba 1,5 roku po předchozí verzi 6 a jde o první „velké“ vydání pod taktovkou firmy VMware.


Zimbra Collaboration Server je integrované webové řešení pro správu osobních informací (PIM). Má serverovou a klientskou část, tu klientskou, v podobě webové aplikace, lze nahradit desktopovou aplikací Zimbra Desktop nebo obecnými klientskými programy podporujícími standardní komunikační protokoly, např. Mozilla Thunderbird. Zimbra využívá řadu samostatných komponent (kupř. Postfix, OpenLDAP nebo Lucene), je k dispozici pod open-source licencí (Open Source Edition) a pod proprietární licencí (Network Edition, nově též Zimbra Appliance). Proprietární edice obsahuje některé komponenty navíc (např. synchronizace s mobilními přístroji).

Nyní vyšla verze 7. Následuje přibližně 1,5 roku po předchozí verzi 6 a jde o první verzi, která byla dokončena a vydána v režii firmy VMware. Tato firma projekt nedávno odkoupila od společnosti Yahoo. Již před nedávnem se nový majitel projevil tím, že vznikla nová edice (Zimbra Appliance) připravená pro běh jako virtuální stroj. Hlavní novinky verze Zimbra 7 také souvisejí právě s virtualizací – jde o přidání podpory pro VMware vSphere HA a NetApp NFS. Byla také rozšířena možnost delegace administračních oprávnění, vylepšeno vyvažování zátěže a automatické zotavování serverů.

Nahoru

Příspěvky

Je tu Zimbra 7. První v režii VMware
lzap 9. 02. 2011, 20:14:00
Odpovědět  Odkaz 
Doufam ze uz umi lamat rradky na 80tym sloupci
Je tu Zimbra 7. První v režii VMware
volani.webnode.cz 10. 02. 2011, 19:21:49
Odpovědět  Odkaz 
jsem začátečník a zkoušel jsem instalovat zimbru na debian, ale ne příliš úspěšně. Navíc demo 6tky mi přišlo náročný na HW na straně klienta (webové rozhraní).

Neví někdo o něčem, co by umělo, mail, xmpp, VoIP, offline záložky, RSS/atom a bylo to co nejméně náročné na HW a byl to svobodný SW a server nejlépe jak pro LIN tak i pro WIN? :))
Je tu Zimbra 7. První v režii VMware
James_Scott 18. 02. 2011, 02:20:09
Odpovědět  Odkaz 
Jen mi přijde škoda, že vyšla zimbra 7,která jde ale pouze na Debian Lenny, na Squeeze oficiálně nejde. Stejně se pokouším Zimbru nainstalovat na Squeeze,ale chce to po mě knihovny, které v systému nejsou..
Re:Je tu Zimbra 7. První v režii VMware
volani.webnode.cz 22. 02. 2011, 18:11:52
Odpovědět  Odkaz 
Můžete mi poslat kdyžtak základní debian s rozběhnutou zimbrou jako virtuální stroj pro virtualbox? :))
Nejsem s linuxem až takový kamarád abych to byl schopný rozchodit sám..

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz