přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat Ceph Storage 2.3: podpora NFS, Hadoop S3A a prostředí kontejnerů

Alvao

Red Hat Ceph Storage 2.3: podpora NFS, Hadoop S3A a prostředí kontejnerů

Ceph

Nová verze 2.3 úložiště Red Hat Ceph Storage přináší podporu souborového systému NFS, technologie Hadoop S3A a kontejnerizovaného prostředí.


Společnost Red Hat ohlásila vydání nové verze 2.3 objektového úložiště Red Hat Ceph Storage, založeného na souborovém systému Ceph 10.2 „Jewel‟. Nová verze přináší podporu souborového systému NFS v objektové bráně Ceph Object Gateway (který lze využít pro přístup k datům rovnocenně s objekty cloudu Amazon S3).

Další významnou novinkou je podpora pro Apache Hadoop se souborovým systémem S3A (jenž je doporučeným způsobem přístupu ke cloudu S3 od Hadoopu verze 2.7). Red Hat Ceph Storage jde nově zprovoznit také v kontejnerizovaném prostředí; obraz bude k dispozici v Red Hat Container Registry a pro nasazování a správu lze využít nástroj Ansible.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao