přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tu Zimbra 7. První v režii VMware

Je tu Zimbra 7. První v režii VMware

Zimbra, webové řešení pro správu osobních informací, má novou verzi 7. Byla vydána zhruba 1,5 roku po předchozí verzi 6 a jde o první „velké“ vydání pod taktovkou firmy VMware.


Zimbra Collaboration Server je integrované webové řešení pro správu osobních informací (PIM). Má serverovou a klientskou část, tu klientskou, v podobě webové aplikace, lze nahradit desktopovou aplikací Zimbra Desktop nebo obecnými klientskými programy podporujícími standardní komunikační protokoly, např. Mozilla Thunderbird. Zimbra využívá řadu samostatných komponent (kupř. Postfix, OpenLDAP nebo Lucene), je k dispozici pod open-source licencí (Open Source Edition) a pod proprietární licencí (Network Edition, nově též Zimbra Appliance). Proprietární edice obsahuje některé komponenty navíc (např. synchronizace s mobilními přístroji).

Nyní vyšla verze 7. Následuje přibližně 1,5 roku po předchozí verzi 6 a jde o první verzi, která byla dokončena a vydána v režii firmy VMware. Tato firma projekt nedávno odkoupila od společnosti Yahoo. Již před nedávnem se nový majitel projevil tím, že vznikla nová edice (Zimbra Appliance) připravená pro běh jako virtuální stroj. Hlavní novinky verze Zimbra 7 také souvisejí právě s virtualizací – jde o přidání podpory pro VMware vSphere HA a NetApp NFS. Byla také rozšířena možnost delegace administračních oprávnění, vylepšeno vyvažování zátěže a automatické zotavování serverů.

Nahoru

Příspěvky

Je tu Zimbra 7. První v režii VMware
lzap 9. 02. 2011, 20:14:00
Odpovědět  Odkaz 
Doufam ze uz umi lamat rradky na 80tym sloupci
Je tu Zimbra 7. První v režii VMware
volani.webnode.cz 10. 02. 2011, 19:21:49
Odpovědět  Odkaz 
jsem začátečník a zkoušel jsem instalovat zimbru na debian, ale ne příliš úspěšně. Navíc demo 6tky mi přišlo náročný na HW na straně klienta (webové rozhraní).

Neví někdo o něčem, co by umělo, mail, xmpp, VoIP, offline záložky, RSS/atom a bylo to co nejméně náročné na HW a byl to svobodný SW a server nejlépe jak pro LIN tak i pro WIN? :))
Je tu Zimbra 7. První v režii VMware
James_Scott 18. 02. 2011, 02:20:09
Odpovědět  Odkaz 
Jen mi přijde škoda, že vyšla zimbra 7,která jde ale pouze na Debian Lenny, na Squeeze oficiálně nejde. Stejně se pokouším Zimbru nainstalovat na Squeeze,ale chce to po mě knihovny, které v systému nejsou..
Re:Je tu Zimbra 7. První v režii VMware
volani.webnode.cz 22. 02. 2011, 18:11:52
Odpovědět  Odkaz 
Můžete mi poslat kdyžtak základní debian s rozběhnutou zimbrou jako virtuální stroj pro virtualbox? :))
Nejsem s linuxem až takový kamarád abych to byl schopný rozchodit sám..

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS