přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TurnKey Linux 14

TurnKey Linux 14

TurnKey Linux

Linuxová distribuce TurnKey Linux dosáhla verze 14. Tato distribuce založená na Debianu umožňuje velmi rychle nasadit serverový systém připravený pro konkrétní účel.


Čtrnácté verze se dočkala linuxová distribuce TurnKey Linux. Tato distribuce je založena na distru Debian a jejím hlavním polem působnosti je rychlé nasazování systémů připravených pro konkrétní účel. Potřebujete třeba souborový server, řadič domény Active Directory, server ownCloud, databázový server PostgreSQL nebo něco jiného? S TurnKey Linuxem je to snadné.

Připraveno je totiž mnoho systémů, které si stáhnete a buď nainstalujete (z instalačního obrazu ISO), nebo přímo spustíte (na výběr jsou appliance pro různá virtualizační řešení a kontejnery pro OpenStack a pro OpenVZ; brzy by měl přibýt také Docker). Distribuce má i vlastní kompilační systém TKLDev pro snadné přidání vlastního softwaru. Programy lze samozřejmě také přiinstalovávat přes klasické balíčky pro Debian.

Webová administrace TurnKey Linuxu v roli řadiče domény Active Directory Webová administrace TurnKey Linuxu v roli řadiče domény Active Directory

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS