přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Co nás čeká v oblasti bezpečnosti?

Soutěž - reproduktory Trust

Co nás čeká v oblasti bezpečnosti?

Firma Imperva včera vydala zprávu o rizicích, která lze v roce 2011 očekávat v oblasti bezpečnosti informačních technologií. Podle této zprávy například stoupne počet útoků financovaných vládami zemí a zvýší se počet zkompromitovaných mobilních zařízení.


reklama

Společnost Imperva, poskytovatel bezpečnostních řešení, vydala 15. listopadu 2010 zprávu o tom, jaká rizika lze očekávat v oblasti bezpečnosti informačních technologií. Zpráva má za cíl informovat bezpečnostní odborníky a pomoci jim bojovat proti případným útokům.

Podle této zprávy například vzroste počet a síla útoků financovaných orgány států. Dále lze očekávat kompromitaci většího počtu mobilních zařízení a častější útoky typu Man-in-the-Browser. Má dojít také ke konsolidaci „podsvětí“, s tím, že amatéři vyklidí scénu a převládnou organizované skupiny. V oblasti legislativy firma očekává vznik právních norem zaměřených na hlášení bezpečnostních incidentů a informací o nich, a dále celosvětovou konvergenci práva řešícího informační bezpečnost a ochranu soukromí.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »