přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Co nás čeká v oblasti bezpečnosti?

Co nás čeká v oblasti bezpečnosti?

Firma Imperva včera vydala zprávu o rizicích, která lze v roce 2011 očekávat v oblasti bezpečnosti informačních technologií. Podle této zprávy například stoupne počet útoků financovaných vládami zemí a zvýší se počet zkompromitovaných mobilních zařízení.


Společnost Imperva, poskytovatel bezpečnostních řešení, vydala 15. listopadu 2010 zprávu o tom, jaká rizika lze očekávat v oblasti bezpečnosti informačních technologií. Zpráva má za cíl informovat bezpečnostní odborníky a pomoci jim bojovat proti případným útokům.

Podle této zprávy například vzroste počet a síla útoků financovaných orgány států. Dále lze očekávat kompromitaci většího počtu mobilních zařízení a častější útoky typu Man-in-the-Browser. Má dojít také ke konsolidaci „podsvětí“, s tím, že amatéři vyklidí scénu a převládnou organizované skupiny. V oblasti legislativy firma očekává vznik právních norem zaměřených na hlášení bezpečnostních incidentů a informací o nich, a dále celosvětovou konvergenci práva řešícího informační bezpečnost a ochranu soukromí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz