přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Další linuxový přístroj s Boxee

Konference Cloud computing v praxi

Další linuxový přístroj s Boxee

Po přehrávači Boxee Box od firmy D-Link, který se prodává i na českém trhu, přichází další přístroj se systémem Boxee běžícím nad Linuxem. Bude se jmenovat Iomega TV a měl by se začít prodávat ve třech variantách během prvního čtvrtletí 2011.


reklama

Boxee je multimediální systém umožňující přehrávat a zobrazovat širokou škálu formátů videa, zvuku a obrázků. Lze ho využívat také s různými službami, jak univerzálními, tak s těmi určenými přímo pro Boxee. Software je použitelný jak samostatně (na počítačích se systémy GNU/Linux, Microsoft Windows nebo Apple Mac OS X), tak i prostřednictvím přístrojů navržených přímo pro něj.

Dosud byl jediným takovým přístrojem Boxee Box od společnosti D-Link. Nyní se k němu přidá další podobné zařízení, nazvané Iomega TV. Bude obsahovat SoC řešení Intel CE4110 s procesorem Atom o kmitočtu 1,2 GHz a grafickým procesorem PowerVR SGX535, 1 GB paměti RAM, 1 GB flash paměti, konektory HDMI, S/PDIF a RCA, dva USB porty, gigabitový ethernet a WiFi 802.11n. Nabízeny budou tři varianty, a to bez HDD, s HDD 1 TB a s HDD 2 TB. Uvedení na trh se předpokládá v prvním čtvrtletí 2011; není jasné, zda se zařízení dostane i na český trh.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »