přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Další linuxový přístroj s Boxee

Alvao

Další linuxový přístroj s Boxee

Po přehrávači Boxee Box od firmy D-Link, který se prodává i na českém trhu, přichází další přístroj se systémem Boxee běžícím nad Linuxem. Bude se jmenovat Iomega TV a měl by se začít prodávat ve třech variantách během prvního čtvrtletí 2011.


Boxee je multimediální systém umožňující přehrávat a zobrazovat širokou škálu formátů videa, zvuku a obrázků. Lze ho využívat také s různými službami, jak univerzálními, tak s těmi určenými přímo pro Boxee. Software je použitelný jak samostatně (na počítačích se systémy GNU/Linux, Microsoft Windows nebo Apple Mac OS X), tak i prostřednictvím přístrojů navržených přímo pro něj.

Dosud byl jediným takovým přístrojem Boxee Box od společnosti D-Link. Nyní se k němu přidá další podobné zařízení, nazvané Iomega TV. Bude obsahovat SoC řešení Intel CE4110 s procesorem Atom o kmitočtu 1,2 GHz a grafickým procesorem PowerVR SGX535, 1 GB paměti RAM, 1 GB flash paměti, konektory HDMI, S/PDIF a RCA, dva USB porty, gigabitový ethernet a WiFi 802.11n. Nabízeny budou tři varianty, a to bez HDD, s HDD 1 TB a s HDD 2 TB. Uvedení na trh se předpokládá v prvním čtvrtletí 2011; není jasné, zda se zařízení dostane i na český trh.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog