přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový Linux pro modely aut

Nový Linux pro modely aut

Na veletrhu Toy Fair 2012 v Norimberku byl představen nový linuxový systém pro dálkově ovládané modely aut.


Na veletrhu hraček Toy Fair 2012 v německém Norimberku se objevily dálkově ovládané modely aut, jejichž „mozkem“ je počítač Dension WiRC na bázi procesoru ARM9 s kmitočtem 240 MHz, s operační pamětí 16 MB a flash úložištěm 4 MB. Jako operační systém je použit WiRC Linux, což je speciální verze (z kategorie embedded Linuxu) vytvořená pro tento účel.

Počítač Dension WiRC zvládá streamovaný přenos až ze dvou kamer připojených přes USB, disponuje osmi kanály pro akční členy (hnací motory, servomotory atd.), čtyřmi jednobitovými vstupy, čtyřmi jednobitovými výstupy a jedním analogovým vstupem. Je k dispozici mikrofonní vstup a výstup na reproduktor, síťová komunikace probíhá přes standardní WiFi (IEEE 802.11b/g). K řízení modelu slouží smartphone nebo tablet se systémem iOS (brzy i Android). Připravuje se vývojářský balík (SDK) k vývoji vlastních aplikací pro modely.

Sophos

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Sophos