přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový Linux pro modely aut

Control

Nový Linux pro modely aut

Na veletrhu Toy Fair 2012 v Norimberku byl představen nový linuxový systém pro dálkově ovládané modely aut.


reklama

Na veletrhu hraček Toy Fair 2012 v německém Norimberku se objevily dálkově ovládané modely aut, jejichž „mozkem“ je počítač Dension WiRC na bázi procesoru ARM9 s kmitočtem 240 MHz, s operační pamětí 16 MB a flash úložištěm 4 MB. Jako operační systém je použit WiRC Linux, což je speciální verze (z kategorie embedded Linuxu) vytvořená pro tento účel.

Počítač Dension WiRC zvládá streamovaný přenos až ze dvou kamer připojených přes USB, disponuje osmi kanály pro akční členy (hnací motory, servomotory atd.), čtyřmi jednobitovými vstupy, čtyřmi jednobitovými výstupy a jedním analogovým vstupem. Je k dispozici mikrofonní vstup a výstup na reproduktor, síťová komunikace probíhá přes standardní WiFi (IEEE 802.11b/g). K řízení modelu slouží smartphone nebo tablet se systémem iOS (brzy i Android). Připravuje se vývojářský balík (SDK) k vývoji vlastních aplikací pro modely.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Tiskárna Brno