přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linuxová platforma pro zpracování signálů

Control

Linuxová platforma pro zpracování signálů

Na Embedded Systems Conference v Bostonu byl představen novou platformu SDR-2010 pro zpracování signálů, využívající ke komunikaci rozhraní PCI Express a pracující se systémem Linux. Je určena především pro vojenské aplikace.


reklama

Konstruktéři z firmy Spectrum Signal Processing (součást Vecima Networks Inc.) představili na Embedded Systems Conference v Bostonu novou platformu SDR-2010 pro zpracování signálů. Využívá desky PRO-2910 s rozhraním PCI Express, přes které komunikuje s programovatelnými hradlovými poli, digitálními signálovými procesory a dalšími moduly pro vstup a výstup dat. Jako operační systém se na této platformě používá Linux.

Hlavním sektorem použití mají být vojenské aplikace, zejména oblast elektronického boje, vojenská satelitní komunikace a výzvědná činnost včetně širokorozsahové spektrální analýzy a vícekanálové směrové detekce.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Tiskárna Brno