přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Den svobody dokumentů 2015

Autodesk

Den svobody dokumentů 2015

Document Free Day

Dnešek se slaví jako Den svobody dokumentů. Můžete si při této příležitosti stáhnout grafické téma pro LibreOffice, Firefox a Thunderbird nebo se zúčastnit některé z mnoha akcí pořádaných po celém světě.


reklama

Poslední březnovou středu se každoročně slaví jako Den svobody dokumentů (Document Freedom Day). Nejinak je tomu i letos, jak připomíná i firma Collabora, která při této příležitosti připravila speciální grafické téma pro kancelářský balík LibreOffice, webový prohlížeč Mozilla Firefox a poštovní klient Mozilla Thunderbird.

Den svobody dokumentů má za cíl připomínat důležitost otevřených formátů a rozšiřovat povědomí o jejich výhodách. Mnoho dobrovolníků (s podporou Free Software Foundation Europe) pořádá po celém světě různé akce, které s tématem souvisejí. Najdete je na mapě a v seznamu, kde samozřejmě nemusejí být uvedeny všechny, a můžete se jich zúčastnit.

Nahoru

Příspěvky

Den svobody dokumentů 2015
xerces 26. 03. 2015, 16:27:39
Odpovědět  Odkaz 
Namiesto organizovania dni slobody, by mali radsej pracovat na vydani ODF 1.3 a dalsich verzii, ktore su pre kancelarske baliky velmi dolezite. Myslim, ze je co robit ale za cele roky sa nic nedeje. Naco presadzuju nieco co je uz ocividne mrtve.
Lukáš Jelínek Re: Den svobody dokumentů 2015
Lukáš Jelínek 26. 03. 2015, 16:35:47
Odpovědět  Odkaz 
Každý se věnuje tomu, čemu se věnovat chce. Nepovažuji za špatné ten den organizovat, protože zdaleka ne každý si uvědomuje, proč je důležité mít datové formáty otevřené. Nejde o jeden konkrétní formát.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »