přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Den svobody dokumentů 2015

Den svobody dokumentů 2015

Document Free Day

Dnešek se slaví jako Den svobody dokumentů. Můžete si při této příležitosti stáhnout grafické téma pro LibreOffice, Firefox a Thunderbird nebo se zúčastnit některé z mnoha akcí pořádaných po celém světě.


Poslední březnovou středu se každoročně slaví jako Den svobody dokumentů (Document Freedom Day). Nejinak je tomu i letos, jak připomíná i firma Collabora, která při této příležitosti připravila speciální grafické téma pro kancelářský balík LibreOffice, webový prohlížeč Mozilla Firefox a poštovní klient Mozilla Thunderbird.

Den svobody dokumentů má za cíl připomínat důležitost otevřených formátů a rozšiřovat povědomí o jejich výhodách. Mnoho dobrovolníků (s podporou Free Software Foundation Europe) pořádá po celém světě různé akce, které s tématem souvisejí. Najdete je na mapě a v seznamu, kde samozřejmě nemusejí být uvedeny všechny, a můžete se jich zúčastnit.

Nahoru

Příspěvky

Den svobody dokumentů 2015
xerces 26. 03. 2015, 16:27:39
Odpovědět  Odkaz 
Namiesto organizovania dni slobody, by mali radsej pracovat na vydani ODF 1.3 a dalsich verzii, ktore su pre kancelarske baliky velmi dolezite. Myslim, ze je co robit ale za cele roky sa nic nedeje. Naco presadzuju nieco co je uz ocividne mrtve.
Lukáš Jelínek Re: Den svobody dokumentů 2015
Lukáš Jelínek 26. 03. 2015, 16:35:47
Odpovědět  Odkaz 
Každý se věnuje tomu, čemu se věnovat chce. Nepovažuji za špatné ten den organizovat, protože zdaleka ne každý si uvědomuje, proč je důležité mít datové formáty otevřené. Nejde o jeden konkrétní formát.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »