přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dnes začíná FOSDEM 2015

Dnes začíná FOSDEM 2015

FOSDEM 2015

Dnešek je prvním dnem letošního ročníku konference FOSDEM, který se koná v Bruselu. Očekává se účast více než pěti tisíc návštěvníků a více než pěti stovek přednášejících.


FOSDEM, největší evropská konference zaměřená na svobodný a open-source software, dneškem zahajuje letošní ročník. Koná se ve dnech 31. ledna a 1. února 2015 na půdě Université libre de Bruxelles (Svobodné univerzity v Bruselu) a program je velmi bohatý. Na návštěvníky, jichž se očekává více než 5 000, čeká 550 přednášek, workshopů a dalších akcí. Přednášejících je ohlášeno 532, program bude probíhat ve 25 místnostech.

Kromě hlavních přednáškových proudů zaměřených například na programovací jazyky, hardware nebo bezpečnost bude k dispozici také řada specializovaných „vývojářských místností“ (developer rooms) s úzce specializovaným programem, kupříkladu Python, PostgreSQL, správa konfigurace nebo virtualizace. Účast na konferenci je zdarma a není nutná registrace.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...