přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Eclipse Kapua: nový projekt pro Internet věcí

Eclipse Kapua: nový projekt pro Internet věcí

Eclipse

Firmy Red Hat a Eurotech oznámily zahájení jimi podporovaného projektu Eclipse Foundation. Jmenuje se Eclipse Kapua a bude sloužit pro Internet věcí.


Eclipse Kura je kontejnerový framework vyvíjený v rámci Eclipse Foundation (ve skupině projektů iot.eclipse.org) pro provoz aplikací na branách pro Internet věcí (IoT). K němu se nyní přidává nový projekt Eclipse Kapua, ohlášený firmami Red Hat a Eurotech, které ho podporují.

Eclipse Kapua je modulární integrační platforma pro IoT, pracující na vysoké vrstvě abstrakce. Nezačíná „na zelené louce“, jako výchozí kódová báze poslouží kód z projektu Everyware Cloud firmy Eurotech. Základem integrace je rozhraní REST API, poskytují navíc i most do fronty zpráv MQTT. Kapua může nativně řídit brány implementované pomocí frameworku Kura.

Ve skupině iot.eclipse.org jsou také například projekty Eclipse Hono (distribuovaná škálovatelná infrastruktura pro posílání zpráv), Eclipse hawkBit (distribuční infrastruktura), Eclipse Leshan (implementace LWM2M) nebo Eclipse Paho (implementace MQTT).

Administrační konzole Eclipse Kapua, zde ještě s označením Everyware Cloud (zdroj: Eclipse Kapua) Administrační konzole Eclipse Kapua, zde ještě s označením Everyware Cloud (zdroj: Eclipse Kapua)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS