přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Eclipse Kapua: nový projekt pro Internet věcí

Eclipse Kapua: nový projekt pro Internet věcí

Eclipse

Firmy Red Hat a Eurotech oznámily zahájení jimi podporovaného projektu Eclipse Foundation. Jmenuje se Eclipse Kapua a bude sloužit pro Internet věcí.


Eclipse Kura je kontejnerový framework vyvíjený v rámci Eclipse Foundation (ve skupině projektů iot.eclipse.org) pro provoz aplikací na branách pro Internet věcí (IoT). K němu se nyní přidává nový projekt Eclipse Kapua, ohlášený firmami Red Hat a Eurotech, které ho podporují.

Eclipse Kapua je modulární integrační platforma pro IoT, pracující na vysoké vrstvě abstrakce. Nezačíná „na zelené louce“, jako výchozí kódová báze poslouží kód z projektu Everyware Cloud firmy Eurotech. Základem integrace je rozhraní REST API, poskytují navíc i most do fronty zpráv MQTT. Kapua může nativně řídit brány implementované pomocí frameworku Kura.

Ve skupině iot.eclipse.org jsou také například projekty Eclipse Hono (distribuovaná škálovatelná infrastruktura pro posílání zpráv), Eclipse hawkBit (distribuční infrastruktura), Eclipse Leshan (implementace LWM2M) nebo Eclipse Paho (implementace MQTT).

Administrační konzole Eclipse Kapua, zde ještě s označením Everyware Cloud (zdroj: Eclipse Kapua) Administrační konzole Eclipse Kapua, zde ještě s označením Everyware Cloud (zdroj: Eclipse Kapua)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz