přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropská FSF kritizuje slovenský autorský zákon

konference Datová centra pro business

Evropská FSF kritizuje slovenský autorský zákon

Free Software Foundation Europe oslovila slovenské poslance, aby změnili autorský zákon, který dnes nebere v úvahu svobodné licence.


Současný slovenský autorský zákon trpí velmi zásadní vadou: veškeré svobodné licence (GNU GPL, Creative Commons, BSD atd.) jsou podle něj neplatné. Podobný problém kdysi míval také český autorský zákon, byl odstraněn novelizací zákonem 216/2006 Sb. (nedávno však hrozilo, že se stejný problém opět vrátí prostřednictvím nového občanského zákoníku, který do sebe vstřebá většinu úpravy autorského práva; hrozba byla zažehnána v připomínkovém řízení).

O neplatnosti svobodných licencí na Slovensku se ví již dlouho, politici však nebyli dosud schopni proti tomu nic udělat. Proto evropská pobočka Free Software Foundation nyní oslovila poslance Národní rady Slovenské republiky, aby zákon změnili. Výzva směřuje i na obyvatele ostatních evropských zemí, aby pomohli Slovákům řešit jejich neutěšenou situaci.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Cyber Days 2019