přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude

Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude

Svoboda panoramatu

Evropský parlament schválil zprávu hodnotící provádění směrnice o autorských právech. Poslanci nedoporučili měnit současný stav ohledně svobody panoramatu (kdy si tuto oblast řeší členské státy samy).


Před pár týdny schválil Výbor Evropského parlamentu pro právní záležitosti (JURI) zprávu hodnotící provádění směrnice o autorských právech (2001/29/ES). V původním návrhu zprávy bylo navrženo zavedení svobody panoramatu v celé EU; pozměňovacím návrhem, který byl do zprávy úspěšně začleněn, byl však původní návrh otočen tak, že se navrhovalo naopak zrušení svobody panoramatu pro komerční účely.

Přečtěte si podrobnou analýzu, které je této záležitosti věnována.

Nyní se zprávou zabývalo plénum Evropského parlamentu (EP). Zpráva byla schválena většinou 445 hlasů (65 hlasů proti, 32 poslanců se zdrželo hlasování). Ohledně svobody panoramatu však poslanci doporučují Evropské komisi, aby nenavrhovala při novelizaci směrnice měnit současný stav, kdy si o této věci rozhodují členské státy samy.

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude
Petr Valach 9. 07. 2015, 18:53:16
Odpovědět  Odkaz 
Velké vítězství zdravého rozumum a nepochybně další bod pro LinuxEXPRES.

Člověk se může ptát, jak je vůbec možné, že se něco takového vůbec projednává v europarlamentu. To je vidět, jak europoslanci jsou úplně mimo realitu. Evropa se potýká s islamizací, masovou imigrací, krizí kvůli Řecku, Rusku, časovanou bombou je narůst mladých nezaměstnaných - a oni řeší tohle.

Proč?

Nepochybně vypočítaný manévr, jak odvrátit pozornost od skutečných problémů, na jejichž řešení se nikomu nechce.
Re: Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude
Mirek 9. 07. 2015, 21:22:58
Odpovědět  Odkaz 
Řekl bych, že proč je celkem jasné. Pirátská poslankyně se snaží o jednotnou a dobrou úpravu copyrightu a mezi několika body navrhne plošně svobodu panoramatu ve všech státech. Na tom není nic divného -- Copyright prostě je hlavní priorita Pirátů.

Jiní poslanci si ale pomyslí "To je návrh od Pirátů, ten určitě přehání a je jednostranný, je třeba kompromis", a pozmění návrh na "plošně svoboda panoramatu jen pro nekomerční využití". Piráti vida, že se z jejich návrhu stal paskvil, rozběhnou kampaň.

Nepovažuji to za žádný vypočítaný manévr, to se prostě stalo.
Petr Valach Re: Re: Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude
Petr Valach 10. 07. 2015, 02:51:06
Odpovědět  Odkaz 
Nu, já si nemyslím, že to byla až tak akce Pirátů, ale budiž. Každopádně mě trochu překvapila štvavá kampaň, která si u minulého článku k tématu zvedla vůči autorovi. A právě od nich. Dokonce od vysokého představeného. To si fakt mohli odpustit. Řeší naprosté marginálie, jako je název strany, a k tomu, že Lukáš použil téma, které bylo i téma Pirátů, si zasloužil vyhubování, jak kdyby si téma Piráti schovávali jako svou hračku.

Je vidět, že to je fakt nedozrálá strana, dětinská a naivní a hlavně strašně nevyspělá.

Taky vedu redakci; teda krom toho, že jsme s Lukášem Jelínkem v OpenOffice.cz (račte se podívat). A taky máme témata, která jsou jakoby "naše". Ale nám jde o věc a o spolupráci s každým, koho to zajímá. (Píšu o klucích ve věku 14, 17 let.) Pro mě jako vedoucího redakce, majitele a šéfredaktora zůstává neuvěřitelným poznáním, že kluci z naší redakce jsou vyspělejší než ti, kteří chtějí přebírat kontrolu nad městskou samosprávou či dokonce státem.

Možná by měli především dospět a hlavně se začít kontrolovat.
Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude
Dejmon 9. 07. 2015, 20:47:17
Odpovědět  Odkaz 
Konečně EU poslanci měli mozek na správném místě a zvítězil zdravý rozum (Y).
Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude
Honza Jaroš 10. 07. 2015, 16:16:27
Odpovědět  Odkaz 
"Potvrdila se tak zmatečnost mediální smršti, kterou u nás rozpoutali někteří Zelení i Piráti a která české občany, ale i lidi v jiných státech vyděsila," uvedl k dnešnímu hlasování EP v tiskové zprávě český europoslanec a předseda právního výboru Evropského parlamentu Pavel Svoboda (KDU-ČSL).

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ep-nechce-omezit-ani-komercni-vyuzivani-fotografii-budov/1236326

Je ten člověk blbej, nebo si jen nevidí do huby?
Lukáš Jelínek Re: Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude
Lukáš Jelínek 10. 07. 2015, 22:12:55
Odpovědět  Odkaz 
Především nechce zpochybnit své předchozí výroky. Tak to říká tak, aby z toho vyšel jako ten, kdo měl pravdu.
Petr Valach Re: Re: Evropský parlament: Svoboda panoramatu se omezovat nebude
Petr Valach 10. 07. 2015, 23:39:10
Odpovědět  Odkaz 
Především se ale ztrapňuje více a více.

Tak to dopadá, když jde politik proti zájmu lidí stůj co stůj, jen aby prosadil svou úchylnou vizi nebo ideologii. A pak se ani neomluví, protože si ani neuvědomuje, že prohrál.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...