přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ohledně změn copyrightu hlasovalo 113 % členů výboru

Ohledně změn copyrightu hlasovalo 113 % členů výboru

Při hlasování o návrhu změn copyrightu ve Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu došlo k zajímavé situaci: hlasovalo celkem 113 % členů tohoto výboru.


Evropský parlament projednává návrh změny práv autorských a příbuzných, například záležitostí okolo tzv. osiřelých děl. Před hlasování v plénu parlamentu o návrhu jednají parlamentní výbory a předkládají svůj postoj. Projednávání ve Výboru pro právní záležitosti ovšem skončilo zajímavě – jak píše Rick Falkvinge, bylo ve čtyřiadvacetičlenném výboru 12 hlasů pro návrh a 14 proti. Že tu něco nehraje? Ano, součet je 26, tedy 113 % počtu členů.

To však není vše. Podivných hlasování se zřejmě odehrálo více. U Dodatku 71 byl poměr hlasů 13:12 a u Dodatku 32 pak 13:11, přičemž přítomných bylo pouze 23 členů výboru. Zpravodajka návrhu požádala předsedu výboru o objasnění situace a zvážení nového hlasování o návrhu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog