přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA

VariCAD

Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA

Zakladatel švédské Pirátské strany se domnívá, že po schválení SOPA již nebude možné jakkoli věřit americkému proprietárnímu softwaru. Doporučuje přechod na svobodný software.


Rickard Falkvinge, zakladatel švédské Pirátské strany (Piratpartiet), se domnívá, že jakmile bude schválen zákon Stop Online Piracy Act (SOPA), nebude již možné jakkoli věřit proprietárnímu softwaru od amerických korporací, jako je zejména Microsoft nebo Apple. Američtí zákonodárci totiž projevili vůli šířit dopady zákona technickými prostředky, tedy americkými výrobky, i mimo právní prostor USA.

Prakticky v celém světě se tak mohou projevovat dopady amerického zákona. Podle Rickarda Falkvinge je věcí bezpečnosti států a jejich suverenity, aby přešly na svobodný software. Dobrého svobodného softwaru je dostatek.

Nahoru

Příspěvky

Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA
david 29. 12. 2011, 16:25:30
Odpovědět  Odkaz 
Proprietárnímu SW z USA se nedá věřit již dnes, zváště tomu od MS.
Petr Valach Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA
Petr Valach 31. 12. 2011, 22:59:01
Odpovědět  Odkaz 
Nechci dělat neplacenou reklamu, nicméně musím říci, že, popravdě řečeno, nevěřím žádnému výrobci komerčního softwaru s jedinou výjimkou, kterou je Corel Corporation. Možná časem zjistím, že jsem naivní, ale vezmu-li v potaz chování této firmy a například i českého zastoupení, pak se mi zdá ze všech společností vyvýjejících proprietární software nejdůvěryhodnější.

Z logiky věci však člověk musí mít obavy vždy... a co svobodný soft? Jak přesvědčíte bezpečnostní složky státu, že tím, že se nabízí soft se známou specifikací, není snadněji napadnutelný?

Mě osobně by tento argument zajímal :-)
Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA
Josef Kadleček 10. 01. 2012, 21:50:48
Odpovědět  Odkaz 
Ono to tak samozřejmě vypadá, že když je to systém čitelný, že by měl být i snáze nabouratelný. Není; a asi taky proto jede valná většina serverů planety na Linuxu, ty důležitější (napadá mě např. Řízení letového provozu, konkrétně ČR) jedou paralelně např. na Unixu a Linuxu.
Pravda je někde jinde - comp s opensource dělá to, co od něj chce uživatel či spíše jeho správe/administrátor, případně hierarchicky řízený systém, comp/síť s proprietárním sw dělá jen to, co chce jeho výrobce. Přesně proto vznikla zde popsaná reakce Otce zakladatele ;)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft