přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA

Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA

Zakladatel švédské Pirátské strany se domnívá, že po schválení SOPA již nebude možné jakkoli věřit americkému proprietárnímu softwaru. Doporučuje přechod na svobodný software.


Rickard Falkvinge, zakladatel švédské Pirátské strany (Piratpartiet), se domnívá, že jakmile bude schválen zákon Stop Online Piracy Act (SOPA), nebude již možné jakkoli věřit proprietárnímu softwaru od amerických korporací, jako je zejména Microsoft nebo Apple. Američtí zákonodárci totiž projevili vůli šířit dopady zákona technickými prostředky, tedy americkými výrobky, i mimo právní prostor USA.

Prakticky v celém světě se tak mohou projevovat dopady amerického zákona. Podle Rickarda Falkvinge je věcí bezpečnosti států a jejich suverenity, aby přešly na svobodný software. Dobrého svobodného softwaru je dostatek.

Nahoru

Příspěvky

Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA
david 29. 12. 2011, 16:25:30
Odpovědět  Odkaz 
Proprietárnímu SW z USA se nedá věřit již dnes, zváště tomu od MS.
Petr Valach Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA
Petr Valach 31. 12. 2011, 22:59:01
Odpovědět  Odkaz 
Nechci dělat neplacenou reklamu, nicméně musím říci, že, popravdě řečeno, nevěřím žádnému výrobci komerčního softwaru s jedinou výjimkou, kterou je Corel Corporation. Možná časem zjistím, že jsem naivní, ale vezmu-li v potaz chování této firmy a například i českého zastoupení, pak se mi zdá ze všech společností vyvýjejících proprietární software nejdůvěryhodnější.

Z logiky věci však člověk musí mít obavy vždy... a co svobodný soft? Jak přesvědčíte bezpečnostní složky státu, že tím, že se nabízí soft se známou specifikací, není snadněji napadnutelný?

Mě osobně by tento argument zajímal :-)
Falkvinge: Již nepůjde věřit proprietárnímu SW z USA
Josef Kadleček 10. 01. 2012, 21:50:48
Odpovědět  Odkaz 
Ono to tak samozřejmě vypadá, že když je to systém čitelný, že by měl být i snáze nabouratelný. Není; a asi taky proto jede valná většina serverů planety na Linuxu, ty důležitější (napadá mě např. Řízení letového provozu, konkrétně ČR) jedou paralelně např. na Unixu a Linuxu.
Pravda je někde jinde - comp s opensource dělá to, co od něj chce uživatel či spíše jeho správe/administrátor, případně hierarchicky řízený systém, comp/síť s proprietárním sw dělá jen to, co chce jeho výrobce. Přesně proto vznikla zde popsaná reakce Otce zakladatele ;)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station