přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Farm Manager – program pro zemědělce

Farm Manager – program pro zemědělce

Že je svobodný a open-source software vhodný pro nejrůznější odvětví lidské činnosti, dokazuje i jedna z novinek: program Farm Manager určený pro zemědělce.


V zemědělství není zatím používání informačních technologií příliš rozšířené, nicméně postupně se počítače objevují i na farmách a statcích. Proto je samozřejmě také poptávka po programech, které by mohly zemědělcům pomoci udržovat pořádek v administrativě okolo pěstování rostlin a chovu hospodářských zvířat. Mezi takové programy patří i úplná novinka – program Farm Manager.

Farm Manager je nyní ve verzi 0.2 (pre-alfa), tvůrce plánuje první použitelnou verzi vydat již v září a chtěl by připravit i speciální „zemědělskou“ distribuci založenou na openSUSE. Program napsán v jazyce Python, využívá knihovny PyQt a PyKDE (je tedy primárně určen pro prostředí KDE) a je licencován pod GPL. Zaměřuje se pouze na chov zvířat (tedy ne na pěstování rostlin), zatím umožňuje spravovat základní stádo, mláďata a neživé věci související s chovem (krmiva, léčiva, zařízení...).

Nahoru

Příspěvky

Jiří Eischmann Farm Manager – program pro zemědělce
Jiří Eischmann 2. 08. 2012, 13:08:39
 Odkaz 
Já bych to snad ani zajímavým programem nenazval. Na první pohled to neumí nic navíc oproti obyčejnému spreadsheetu, naopak spreadsheet má hromadu věcí navíc.
Lukáš Jelínek Farm Manager – program pro zemědělce
Lukáš Jelínek 2. 08. 2012, 14:56:34
 Odkaz 
Pro zemědělce, kteří počítač dosud nepoužívali a teprve začínají, je podle mě tohle mnohem zajímavější než spreadsheet. Ten toho sice umí mnohem víc, ale to je v tomto případě spíš na závadu.
Farm Manager – program pro zemědělce
fri 2. 08. 2012, 15:04:50
 Odkaz 
Kdysi jsem četl příběh o tom, jak dělal obchod s včelími matkami jeden včelař - nejprve v tabulkovém kalkulátoru, myslím, ale pak se do toho pustil jeho příbuzný (programátor), a společně vytvořili něco, co mu pro vedení účtů a těch zootechnických záležitostí, faktur atp. vyhovovalo víc (nabízí to oproti tomuto Open Source programu ale za nějakou kačku).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...