přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 47: omezení pluginů, novinky ve videu, synchronizace otevřených panelů

Control

Firefox 47: omezení pluginů, novinky ve videu, synchronizace otevřených panelů

Firefox

Nový Mozilla Firefox 47 odstraňuje whitelist povolených pluginů, přidává podporu pro Widevine a pro HTML5 video v YouTube, synchronizuje otevřené pluginy na jiná zařízení.


reklama

Byla vydána nová verze webového prohlížeče Mozilla Firefox. Tato verze 47 přináší, jak už jsme dříve informovali, především odstranění whitelistu pro pluginy, které mají být ve výchozím stavu povoleny. Jedinou výjimkou zůstane Adobe Flash Player, ostatní pluginy bude potřeba aktivovat ručně.

Další novinky jsou v oblasti videa. Nová verze přidává podporu pro Widevine CDM (používanou pro streaming s DRM); je k dispozici jen v Microsoft Windows a Apple OS X. Na rychlých strojích je nově zapnutý kodek pro VP9. Spustíte-li přehrávání z YouTube a není nainstalován Flash, spustí se přehrávání videa HTML5.

Verze 47 také odstraňuje rozhraní FUEL – doplňky, které ho využívají, přestanou fungovat. Co naopak přibylo, je zobrazení panelů, které máte otevřeny v jiných zařízeních (zapojených do synchronizace), v postranním panelu. V oblasti šifrování přibyla podpora ChaCha20/Poly1305, ve WebCrypto je nově podpora podepisování RSA-PSS a heše SHA-2 v PBKDF2.

Na Androidu je verze 47 poslední, která podporuje Android 2.3 „Gingerbread“. Za zmínku u mobilní verze Firefoxu stojí také zastavené obnovování stránek, pokud je Firefox na pozadí (to šetří jak data, tak baterii).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno