přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 47: omezení pluginů, novinky ve videu, synchronizace otevřených panelů

Firefox 47: omezení pluginů, novinky ve videu, synchronizace otevřených panelů

Firefox

Nový Mozilla Firefox 47 odstraňuje whitelist povolených pluginů, přidává podporu pro Widevine a pro HTML5 video v YouTube, synchronizuje otevřené pluginy na jiná zařízení.


Byla vydána nová verze webového prohlížeče Mozilla Firefox. Tato verze 47 přináší, jak už jsme dříve informovali, především odstranění whitelistu pro pluginy, které mají být ve výchozím stavu povoleny. Jedinou výjimkou zůstane Adobe Flash Player, ostatní pluginy bude potřeba aktivovat ručně.

Další novinky jsou v oblasti videa. Nová verze přidává podporu pro Widevine CDM (používanou pro streaming s DRM); je k dispozici jen v Microsoft Windows a Apple OS X. Na rychlých strojích je nově zapnutý kodek pro VP9. Spustíte-li přehrávání z YouTube a není nainstalován Flash, spustí se přehrávání videa HTML5.

Verze 47 také odstraňuje rozhraní FUEL – doplňky, které ho využívají, přestanou fungovat. Co naopak přibylo, je zobrazení panelů, které máte otevřeny v jiných zařízeních (zapojených do synchronizace), v postranním panelu. V oblasti šifrování přibyla podpora ChaCha20/Poly1305, ve WebCrypto je nově podpora podepisování RSA-PSS a heše SHA-2 v PBKDF2.

Na Androidu je verze 47 poslední, která podporuje Android 2.3 „Gingerbread“. Za zmínku u mobilní verze Firefoxu stojí také zastavené obnovování stránek, pokud je Firefox na pozadí (to šetří jak data, tak baterii).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

DT Summit MP