přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 47: omezení pluginů, novinky ve videu, synchronizace otevřených panelů

EDU Trainings IT školení

Firefox 47: omezení pluginů, novinky ve videu, synchronizace otevřených panelů

Firefox

Nový Mozilla Firefox 47 odstraňuje whitelist povolených pluginů, přidává podporu pro Widevine a pro HTML5 video v YouTube, synchronizuje otevřené pluginy na jiná zařízení.


Byla vydána nová verze webového prohlížeče Mozilla Firefox. Tato verze 47 přináší, jak už jsme dříve informovali, především odstranění whitelistu pro pluginy, které mají být ve výchozím stavu povoleny. Jedinou výjimkou zůstane Adobe Flash Player, ostatní pluginy bude potřeba aktivovat ručně.

Další novinky jsou v oblasti videa. Nová verze přidává podporu pro Widevine CDM (používanou pro streaming s DRM); je k dispozici jen v Microsoft Windows a Apple OS X. Na rychlých strojích je nově zapnutý kodek pro VP9. Spustíte-li přehrávání z YouTube a není nainstalován Flash, spustí se přehrávání videa HTML5.

Verze 47 také odstraňuje rozhraní FUEL – doplňky, které ho využívají, přestanou fungovat. Co naopak přibylo, je zobrazení panelů, které máte otevřeny v jiných zařízeních (zapojených do synchronizace), v postranním panelu. V oblasti šifrování přibyla podpora ChaCha20/Poly1305, ve WebCrypto je nově podpora podepisování RSA-PSS a heše SHA-2 v PBKDF2.

Na Androidu je verze 47 poslední, která podporuje Android 2.3 „Gingerbread“. Za zmínku u mobilní verze Firefoxu stojí také zastavené obnovování stránek, pokud je Firefox na pozadí (to šetří jak data, tak baterii).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


EDU Trainings

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Lokia