přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 49: nový správce přihlášení, vyšší výkon, konec Firefox Hello

Firefox 49: nový správce přihlášení, vyšší výkon, konec Firefox Hello

Firefox

Nová verze webového prohlížeče obsahuje vylepšenou implementaci správce přihlášení, zvyšuje výkon videa i samotného prohlížeče a odstraňuje Firefox Hello. Firefox pro Android má nově asynchronní notifikace.


Dnešek je dnem vydání nové verze webového prohlížeče Mozilla Firefox, která nejen opravuje různé chyby (včetně té, která umožňuje podstrčit prohlížeči upravený doplněk), ale přináší i změny ve funkcích. K zajímavým novinkám patří například vylepšený správce přihlášení (umožňující využít pro HTTPS přihlašovací údaje dříve uložené pro HTTP), vyšší výkon při přehrávání videa (na strojích se SSSE3 a bez HW akcelerace) a běhu samotného prohlížeče (pod Windows) nebo nové funkce v režimu zobrazení čtečky.

Naopak z prohlížeče mizí technologie Firefox Hello (Mozilla doporučuje místo používat například Talky nebo Cisco Spark). Končí také podpora pro procesorovou instrukční sadu SSE ve Windows. Mobilní Firefox pro Android přidává podporu asynchronních notifikací (Push API), rozhraní pro syntézu řeči (Web Speech API) a možnost prohlížet stránky off-line.

Nahoru

Příspěvky

Firefox 49: nový správce přihlášení, vyšší výkon, konec Firefox Hello
Wrunx 23. 09. 2016, 17:37:21
Odpovědět  Odkaz 
Prosím, neví někdo jak vyhodit z nabídky záložek tu nebetyčně hloupou věc zvanou "Naposledy přidané"?! Když je sakra mám přidané, tak co mě vopruzujou ještě nahoře nad záložkami?!
Lukáš Jelínek Re: Firefox 49: nový správce přihlášení, vyšší výkon, konec Firefox Hello
Lukáš Jelínek 23. 09. 2016, 18:59:46
Odpovědět  Odkaz 
Stačí v about:config nastavit browser.bookmarks.showRecentlyBookmarked na hodnotu false ;-)
Re: Re: Firefox 49: nový správce přihlášení, vyšší výkon, konec Firefox Hello
Wrunx 24. 09. 2016, 10:09:54
Odpovědět  Odkaz 
Super, děkuji! Byla to sice drobnost, ale pro mě značně otravná a nějak jsem z gůgla nedokázal vydolovat uspokojivou odpověď :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog